reklam

Bugun...
10-09-2016 20:49:00 büyüt küçült

Yılmaz DURMAZ

Karşıyaka'nın farkı

15 Temmuz kalkışması, FETÖ/PDY ile ilgili o kadar çok şey yazıldı, çizildi, anlatıldı ki yazacaklarım yetersiz kalacak. Çünkü “At izi, it izine karışmış” durumda. Milletin iradesinin temsil edildiği meclisi bombalamak, sivil insanların üzerine kurşun sıkmak… Hangi dinde var, hangi vicdana sığar? Buna karşın Sayın Başbakanın da dediği gibi “Kurunun yanında, yaşta yanmasın”

Bu hain kalkışma umutlarımı erteledi. Her zaman söyler, yazarım. Binali Yıldırım’ı çok sevdiğimi, saydığımı. Bana göre Türkiye’de bugüne kadar gelmiş, geçmiş en iyi hizmet adamı. İzmir’e başkan yapılmadı ama Türkiye’ye Başbakan oldu. (Birileri bu satırlardan Aziz Başkana olan sevgim ve saygımı kaybettiğime sevinmesin. O’nun yeri de ayrı.) İzmir Milletvekilinin Başbakan olmasının ayrı bir sevindirici yanı oluyor. Başbakan olduğunda İzmir’e büyük hizmetlerde bulunacağı, 35 projeye başka projeler ekleyeceğine inancım devam ediyor. İZKARAY projesinin yanında Çiğli’de ikinci havalimanı yapılarak Bakırçay havzasının ulaşım sorununun çözüleceğini umut ediyordum.

İkinci havaalanı diyorum. İkinci havaalanının yapılması kampanyasını başlatalım dedim. Öncelikle Karşıyaka’nın Milletvekili olarak gördüğüm yıllardır değişmeyen insan odaklı siyasetçilerden İzmir 2. Bölge Milletvekilimiz dostum Sayın Kerem Ali Sürekli, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu ve birçok STK yöneticisi ile görüştüm. Destekliyorlar. Sizler de destek verirseniz Bakırçay Üniversitesi’nden sonra Bakırçay havaalanı ya da İzmir Demokrasi Havaalanı…  Kebap olur hepimize.

Karşıyaka yalnız İzmir’de değil Türkiye’de de her alanda farkındalık yaratmaya devam ediyor. Karşıyaka birçok alanda ilklere imza atıyor. Geçenlerde yolculuk sırasında sohbet ettiğim biri tüketici hakem heyetinde 2015’te verdiği dilekçenin sonucunu beklediğini söyledi. Karşıyaka’ya gelir gelmez Kaymakam beye uğradım, bizde durum ne diye. Anlattıkları bu alanda da Türkiye’de bir ilke imza attığımızı gösterdi. Haberde ayrıntıları bulabilirsiniz. Hakem heyetinden çalışkan bir Mal Müdürümüz Ülkü Uğur var. Eski görev yerinden biri bana “Oralarda ‘Devlet Ana’ diye biliniyor ”demişti. Kaymakam bey geliştirdiği yöntem ve güzel bir ekip çalışması ile merdivenlerden uzayan tüketici kuyruklarını yok etti. Hatta şimdi sorunu olan tüketici beklendiğini öğrendim. Kaymakamımız Sayın Sadettin Yücel’in bu konu ile ilgili yazdığı “TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ VE KARŞIYAKA UYGULAMASI “ makalesi Türk İdareciler Derneğinin yayın organı olan İdarecinin Sesi dergisinde yayımlandı. Yazdığı makalenin Türkiye’de birçok hakem heyetine yol gösterici olduğuna inanıyorum.

Karşıyaka Belediyesinin Karşıyaka’nın filizleri projesi çok iyi gidiyor. Burs verilen öğrenci sayısı 400’ü geçmiş. Ne güzel. Türkiye’nin aydınlık yüzü Karşıyaka’da eğitime gönül verenlerin bu yıl sayıyı çok daha artacağına inanıyorum.

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye’deki 957 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü içinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan ilk ve tek olma unvanını kazanma haberi, bir eğitimci olarak beni çok sevindirdi.

KASİAD (Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği)   İŞKUR ve KOSGEP işbirliği ile bu güne kadar 250’den fazla işsize, iş kurma fırsatı için çaba sarf ediyor.

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Karşıyaka’mıza Ülkemize hayırlı olsun.

Son söz;  “Sağlam çocuklar yetiştirmek, bozulmuş yetişkinleri düzeltmekten daha kolaydır.”  Dostoyevski.

Bu haber 12004 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam