Bugun...
29-06-2016 13:08:00 büyüt küçült

Yılmaz DURMAZ

İnsanlık için atsın kalbimiz

Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Karşıyaka’daki 111 eğitim öğretim kurumunda, 46 bine yakın öğrenciyi 2700 e yakın öğretmen, ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak çocuklar gençler yetiştirmeye çalıştı. Bu 46 bin öğrenciden biri belki de ileride bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı olacak.

İlçe Milli Eğitim Ve Sağlık Müdürlüğünün Sağlıklı Yaşam Kulüpleri çok güzel çalışmalara imza attı. Öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri için Sağlık, Tarım Gıda, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Kantinciler odasından birer üye ile kurulan Hijyen Komisyonu çalışmalarını büyük bir keyif ve memnuniyetle izledim.  Karşıyaka Haber olarak Karşıyaka için yapılan her güzel çalışmaya destek verdik, desteğimizi de sürdüreceğiz. Karşıyaka için yapılan güzel çalışmaların mutluluğunu bizimle paylaşmak isteyenleri hiç kırmadık. Görevlendirdikleri kişilerin bizi kasıtlı/kasıtsız davet etmediklerini etkinlikte fark edip arayanları da yalnız bırakmadık. Karşıyaka için yapılamayacak bir fedakârlık yok. Çünkü Karşıyaka bütün fedakârlıkları fazlası ile hak ediyor.

Halk Eğitim kursiyerleri bu yıl harikalar yarattı. Yıl boyunca el emeği alın terleri ile ürettiklerini sergileyip durdular. Karşıyaka, Halk Eğitimin sergi alanı oldu adeta. Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebru Yücel’in ve diğer yönetici, öğretmen ve usta öğreticilerin kursiyerler ile ahenkli çalışmalarının başarıyı getirdiğine inanıyorum. Bostanlı Suat Taşer de 60 kişilik Ritim Dans gurubunun sahnelediği oyunu ben dâhil tüm seyirciler ayakta alkışladı. O büyüleyici oyundan sonra fotoğraf çekmeyi bırakıp Ebru Müdürü ve emeği geçenleri tebrik etmeye yöneldim. Ebru müdür yaptığı konuşmasında Kaymakam Sadettin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu’nun destekleri ile bu alkışı aldıklarını, daha güzel oyunlar ve ürünler ile Karşıyakalıların karşısına çıkacaklarını söylerken alkışlar daha da arttı. Evet, Karşıyaka her şeyin güzelini hak ediyor. Sorumlu, paylaşımcı, insana insan gibi değer veren yöneticileri de.

Bu yıl Ramazan ayını, “Gelin gönüller yapalım, bu Ramazan ve her zaman.  İnsanlık için atsın kalbimiz…” teması ile karşıladık. İftar sofraları kurduk, insanlık için kalbimiz atsın istedik, birlikte oruçlarımızı açıp ellerimizi açıp birlikte insanlık için dualar yapıyoruz. Ramazan ayında gösterilen hoşgörünün bir sonraki Ramazan’a kadar devam etmesini istiyorum. İbadeti ne zaman cehennem korkusu ile değil de Allah sevgisi için, O’nun yolunda güzel işler yaparsak, o zaman İnsanlık için kalbimiz sürekli atacaktır.

Facebook ta “Babamı kaybettim” mesajı beğeni alıyor nedense. O mesaja bir cümle yazmak bazı insanlara zor geliyor. Beğeninin babanın öldüğüne sevinmek anlamı taşımıyor onlar için. Özellikle politikacıların her gün bir sürü etkinliğini beğenirsiniz, paylaşırsınız ama onlar “Babamı kaybettim”  mesajına iki kelime yazmazlar. Onlar adına yazan ve yayımlayanlar sosyal medya yöneticileridir mutlaka. Bana göre danışmanlar ve sosyal medya yöneticileri politikacıyı veya yöneticileri temsil eder. Şahsen seçimlerde bir politikacıyı, danışmanı ile değerlendirmeyi düşünüyorum. Size ilgisiz kalanların mesajlarını beğenmek, paylaşmak biraz mı, çok mu yalakalık olarak tanımlanır size bırakıyorum.

Bana yapılan anjiyo operasyonu sırasında ilgilerini esirgemeyen 36 yıllık dostum Prof. Dr. Suat Buket’e, operasyonu gerçekleştiren güzel insan Kardiyolog Dr. Mustafa Zungur’a ve hastanede kaldığım sürece ilgilenen hastane personeline, arkadaşım Mehmet Çelebi'ye, hastanede ziyarete gelen başta Karşıyaka Kaymakamı Sayın Sadettin Yücel, Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil ve tüm dostlara, ayrıca telefon ile arayan herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Tekrarlıyorum yine “Gelin gönüller yapalım, bu Ramazan ve her zaman.  İnsanlık için atsın kalbimiz…” Bayramınız mübarek olsun.

Bu haber 3815 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam