Bugun...
25-12-2017 09:29:00 büyüt küçült

Yılmaz DURMAZ

22 Temmuz 2018…

Öncelikle 2018’in Karşıyaka’mız, Ülkemiz, dünyamız için barışı, kardeşliği getirmesini diliyorum. Yaşanmadan anlatılamaz duygular, çekilen acılar. Yüce Rabbim kimseye acı yaşatmasın. İhbarın yerini alan iftiralardan korusun.

Üç beş şeytanın ve başlarındaki iblisin dünyaya hâkim olmak için akıttıkları kan, aldıkları canın hadi hesabı yok.Tarih boyunca firavunlar, faşist diktatörler türedi iyileri, binlerce peygamber gönderildi, kötüleri yok edemedi. En son ve en mükemmel olan, insanı en yüce varlık olarak kabul eden İslamiyet ise Peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V) den sonra nefsine yenik düşen Müslümanlar yüzünden çok yayılamadı. Nefis sahibi insanlar yüzünden bu cennet gibi dünya, cehenneme döndü.

Emperyalist ülkelerden dost olunmayacağını gençliğimizde çok bağırdık, her bağırışımızda da coplandık. Kendini dünyanın efendisi gören ABD’yi kurtarıcı gördüler, gücüne güç kattılar. Ya şimdi “Kahrolsun emperyalizm” demenin bir yararı var mı? Var. BM deki Kudüsoylaması umut vaat ediyor sanki.

Bilindiği gibi seçimler 2019 da. 22 Temmuz 2018’de yerel ve genel seçimin birleştirileceği, bir erken seçimin olacağını düşünüyorum. Bu düşüncemi bir ay önce arkadaş sohbetlerinde dillendirdiğimde,olmaz diyorlardı. Şimdilerde 15 Temmuz dillendirilmeye başlandı. Dillendirilince de arkadaşların akıllarına söylediklerim gelmiş...

2011 de Binali Yıldırım’ın İzmir’den milletvekili adaylığı konuşuluyorken ben 2011 de söyledim ve yazdım. “Binali Yıldırım, İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday olacak” ve oldu da. İzmir’de belediye başkanı olamadı ama Türkiye’nin Başbakanı oldu. Bir İzmir milletvekilinin Başbakan olmasına çok sevindim. Hizmet adamı olarak gördüğüm ve Türkiye’ye çok şeyler kazandırdığına inandığım Sayın Binali Yıldırım’ı ne çok sevdiğimi, onu ve Aziz Başkanı kimse ile tartışmadığımıbirilerini karşıma almak pahasına da olsa yazılarımda değinirdim.

15 Temmuz olmaz bence. 15 Temmuz FETÖ’nün darbe kalkışmasının yıl dönümü. Bir takım etkinlikler olacak. Ondan sonraki hafta bu etkinliklerin AK Parti’ye önemli derecede yansıması olacak. Birde bizim aslan sosyal demokratların! Denizi, sandığa tercih edecekleri düşüncesi. AK Parti’ye önemli bir avantaj. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü gibi ses getirecek bir eylemi CHP tekrarlar mı bilemem.

Bu seçim diğer seçimlere benzemeyecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var. Kıran kırana bir mücadele olacak. Yüzde 50+1 çok önemli. Başbakanlık olmayacağı için Binali Yıldırım büyük ihtimal ile İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olacak. İzmir de ne olacak. Aziz Başkan aday olmaz iseHatipliği, karizması, cesareti, siyasetten donanımlı bir delikanlı var ( Yıpratılmaması için ismi bende kalsın.)  ondan ve Tunç Soyer’den söz ediliyor.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “… Ama dava olarak görmez de hasbi değil, hesabi davranırsan”  sözleri kamuoyunda geniş yankı bulduğunu gördüm. Birçok belediye başkanı ve il başkanı görevlerini bıraktı ya da bıraktırıldı. İzmir de, Karşıyaka da “Hasbi değil, hesabi davrananlar” var mı? Bunları şimdi değil, seçim döneminde konuşuruz.

Oldum olası STK’lerı ve siyasi partileri rant kapısı, basamak olarak kullananlardan, insanların duygularını sömürenlerden nefret etmişimdir. 4 yıl, 5 yıl hiçbir işe yarayamayanları seçenlerden de.

Engeliler haftasında engellileri yalnız bırakmadım.  Geçenlerde Karşıyaka Belediyesi’nin Kısa Süreli Engelli Dinlenme Merkezi’nin açılışına katıldım. Engellilerin, ailelerinin sevincini görmek çok güzeldi. Başkan Akpınar’a sarılan engellilerin, başkanın onlara yaklaşımımükemmeldi. Hepimiz bir engelli adayıyız. Neden engellilere, engelli olmadan engelsizlere adam gibi yaklaşmıyoruz ki?

Son söz “Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama yine de eksik etmeyiz sol cebimizden umudu” Nazım Hikmet

Bu haber 1861 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam