reklam

Bugun...
29-11-2015 23:51:00 büyüt küçült

Mert ERBOY

Acı ders

Bir tarafta son 3 lig maçının ikisini kaybeden, oyun kurucusu Joe Ragland'ı kadro dışı bırakan, yönetim bazında çalkantılı günler geçiren Pınar Karşıyaka; diğer tarafta düşük bir bütçeyle kurulmasına karşın ligin tozunu atan ve 3 haftadır kaybetmeyen Muratbey Uşak Sportif.

Maç öncesi ligin gizli lideri konumdaki konuk ekip kendinden emin gözükürken Pınar Karşıyaka gergindi.
Bu gerginliğin Pınar Karşıyaka'nın oyununa yansıması ve Uşak Sportif'in üçlük olup yağmasıyla fark bir anda 16 sayıya çıktı. Oyun kurmakta zorlanan, savunmada hata üstüne hata yapan adeta sahada uyuyan Pınar Karşıyaka maç gitti derken Uşak ekibinin Genel Menajeri Fatihhan Erdoğan ve Baş antrenörü Ozan Bulkaz uyuyan devi uyandırmasıyla kendine geldi.

Soner Şentürk'ün Evaldas Kairys ile olan anlık itiş kakışına inanılmaz tepki koyan ikili ardından tribünle söz düellosuna girince hem salondaki taraftar hem de yeşil kırmızılı basketbolcular derin uykudan uyandı.

Soner Şentürk'ün savunmaya kattığı direnç Kenny Gabriel ve Justin Carter'ın hücumdaki etkinliğiyle üçüncü çeyreğin bitimine 1:10 kala Pınar Karşıyaka maçta ilk kez öne geçti. Ardından bir o takım bir bu takım derken Kaf Kaf sahadan galibiyetle ayrılarak hem liderliğini perçinledi hem de Uşak Sportif'in gizli liderliğine noktayı koydu.
Maçın geneline baktığımızda kötü oynadı Pınar Karşıyaka. Soner Şentürk ve İnanç Koç'un sahadaki enerjisi ile çok ihtiyacı olan bir galibiyete uzandı. Bu da şu çalkantılı dönemde ilaç gibi oldu. Özlenen hırsın sahada olması göz aldı!.. Ama en kısa zamanda takviye şart!.. Hemde en kısa zamanda...

Ve gelelim kaybeden tarafa... Maçı elleriyle rakibe hediye eden Uşak Sportif'e... Takım galibiyete emindi!.. Fırtına gibi başlayıp son topa kadar öyle de gitmeye çalıştılar. Ama onları engelleyen menajerleri ve baş antrenörleri oldu. Yıllardır hep överim. Sıfırdan aldıkları Uşak basketbolunu Avrupa'ya kadar taşıdılar. Zaman zaman engebeli yollarda zorlansalarda hiç vazgeçmediler!.. Yılmadan hep bir ekleyerek yollarına devam ettiler. Ama Fatihhan Erdoğan ve Ozan Bulkaz bugün takımlarının emeğini tuz buz etti. Sanki Karşıyaka'ya maça gerginlik çıkarmak için gelmişlerdi. Amaçları neydi anlamak gerçekten zordu. Takımın 17 sayı önde, rakip bitkin!.. Neden bu şov anlamak mümkün değil!.. Tribüne sürekli cevap vermek, ortamı germek tek kelimeyle yakışmadı!.. Maç bitiminde ise Ozan Bulkaz'ın mağlubiyeti kabullenerek Ufuk Sarıca'yı tebrik edip soyunma odasına yönelmesine karşın hala hakemlere itiraz edip ardından tekrar şeref tribünü ile söz dalaşına giren Fatihhan Erdoğan ve masörün bir kabadayı edasıyla saldırması etrafa; neyse...  Umarım zoru seven ikiliye bu mağlubiyet ilerki yıllar için acı bir ders olmuştur...

Bu haber 5437 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam