Bugun...
16-01-2017 12:04:00 büyüt küçült

Erdoğan ARIPINAR

Bakarsan bağ olur

Son bir aydır. Özellikle TMOK, TSA ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün internet sitelerindeki haberler dikkatinizi çekiyor mu?
Futbolun dışındaki spor dallarında büyük, genç, bayan sporcular Balkanlarda, Avrupa’da ve Dünyada sayılı ülkelerle yarışıyor ve kürsüye çıkıyorlar.
 Eskrimde, Curlingde, Tekvandoda, Judoda bugüne kadar adı geçmeyen Türkiye’nin adı altın,gümüş ve bronz madalyalarla anılıyor.  Spor tarihimizde biz eskrimde Rusya’yı ne zaman yendik? Bugüne kadar Curlingi icat eden İskoçya ile  ne zaman baş başa yarıştık? Bu Türkiye’mizin ünlü Atasözünün doğruluğunu bir defa daha ortaya çıkarıyor. ‘’Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur’’ demiş atalarımız.
Bu dalların çocuklarını, yöneticilerini, antrenörlerini candan kutlamamız ve 50 ye varan branşa da örnek göstermemiz lazım. Birde 4 sayfanın dördünü de futbola ve dedikodusuna ayıran medyadaki spor yöneticilerine, haber bültenlerinde spor diye bizle hiç ilgisi olmayan haberlere yer veren TV spor müdürlerine okuyucu olarak, halk olarak bu başarıya ulaşan gençlerimizin aileleri olarak bir uyarıda bulunmamız lazım. Spor yalnız futbol, özellikle profesyonel futbol değildir. Bu ülkenin çocuklarında cevher vardır. Yeter ki onlara imkan tanınsın ve destek verilsin, başarıları değerlendirilsin, kamu oyuna tanıtılsın. O zaman, ülke sporu her dalda nerelere doğru tırmanır hep beraber görürüz.

Bu haber 2031 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam