reklam

Bugun...
10-10-2017 20:16:00 büyüt küçült

Avni ERBOY

Korttaki heyecan ve temenniler…

Karşıyaka’da geçtiğimiz hafta sonuna dek 15 gün tenis heyecanı yaşandı. Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü tarafından Karşıyaka’da ilk kez düzenlenen ve Gode Cengiz Spor Tesisleri Bostanlıspor Tenis Kortları'nda yapılan “Karşıyaka Belediye Başkanlığı Tenis Turnuvası” tüm katılımcılarının “On numara turnuva” övgüleriyle sona erdi.
Maçlarda alınan sürpriz sonuçların heyecan kattığı organizasyona İzmir’in çeşitli yaş gruplarındaki elit sporcularının katılması seviyeyi arttırdı. Kalabalık seyirci kitlesinin heyecanla izlediği turnuvada ana sponsor olan Migros AŞ. Şampiyonları hediye çeki ile sevindirirken, Damla Su dolaplarını doldurduğu sularıyla, kortlarda ter döken sporcuların imdadına yetişerek onları serinletti… Medya sponsoru Karşıyaka Haber Gazetesi’nin kardeş kuruluşu www.karsiyakahaber.com her gün turnuvadan haberleri sıcağı sıcağına tenis severler ve okuyucularıyla buluşturdu. Köfteci Ramiz’in katkılarının yanı sıra, Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün destekleri ve tüm katılan sporculara “Katılım Madalyası” vermesi büyük sükse yarattı. İlk kez bir turnuvada “Katılım Madalyası” alan tenisçiler mutluluklarını Karşıyaka Belediyesi ve Bostanlıspor’a teşekkür ederek gösterdi.
Gündüz ve gece oynanan maçlar sonunda, “Karşıyaka Belediye Başkanlığı Tenis Turnuvası”nın erkekler +25 Yaş mücadelesinin finalinde, Bahadır Yörük'ü 6/0 ve 6/0'lık setlerle 2-0 yenen Atacan Türk şampiyon oldu.
Erkekler +35 Yaş finali Oktay Ata ile Sarp Pınar arasında oynandı. Oktay Ata rakibine 6/0 ve 6/1 üstünlük sağladı ve kupaya uzandı.
Erkekler +45 Yaşta kortların “delikanlı raket”i Yılmaz Satu finalde Oğuz Yılmaz'ı 6/1 ve 6/2'lik setlerle 2-0 yenerek şampiyonluğu elde etti.
Erkekler +55 Yaş finalinde Ertuğrul Göktunalı Cihangir Arıkan'ı 6/1 ve 6/2'lik setlerle 2-0 yendi ve kürsüye çıkan isim oldu.
Turnuvanın en heyecanlı geçen ve çok sayıda seyircinin de nefeslerini tutarak izlediği bayanlar finalinde Nursen Gülübay, Ödül Öktem'i 6/1 ve 6/3'lük setlerle 2-0 yenerek birinciliği elde etti.
Çift Erkeklerde finali Oktay Ata-Barış Mert ikilisi Behnam Norozipana/Okan Altunsesli’yi her iki sette de 6/1 yenerek maçı 2-0 kazandı ve zafere ulaştı.
Karşıyaka Belediyesi’nin ilk ikiye verdiği “Şampiyonluk” ve “İkincilik” Kupalarının yanı sıra “Katılım Anı Madalyaları”nı ve başarılı organizasyon nedeniyle teşekkür eden tenisçiler, turnuvanın geleneksel hale getirilmesi için Karşıyaka’nın sportmen belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan istekte bulundular. Tüm tenisçilerin bu arzularını sevgili başkanımıza buradan da bir kez daha iletiyoruz… Ben başkanımız adına söz verdim, gelecek yıl daha da iyisini yapacağız…
Karşıyaka’da ve Bostanlı’daki kortlarda ilk kez yapılan “Karşıyaka Belediye Başkanlığı Tenis Turnuvası”na izin veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a başta olmak üzere, başkan yardımcısı Murat Özel, açılış servisini atan başkan yardımcısı Ayşem Özzambak, Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürü Gürcan Aşkın, Migros AŞ Ege Bölge Koordinatörleri Muzaffer Tuğsavul, Yener Arslan, Coca Cola Bölge Müdürü Özgür Güner, Köfteci Ramiz sahiplerinden Bircan, Birtan ve Bülent Taşkınlar, Karşıyaka Haber Gazetesi ve www.karsiyakahaber.com imtiyaz sahibi Mert Erboy, turnuvanın sorunsuz geçmesini sağlayan, neredeyse 24 saat kort da bekleyen turnuva direktörü Muharrem Döker, Bostanlıspor tenis antrenörleri Volkan Çetin, Özgün Doğan, Bostanlıspor yöneticileri ve özellikle Ümit Şenuyar teşekkür hak etti diye düşünüyorum…
Elbette bir büyük teşekkürümüz de sporun her zaman yanında olan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel'e... Açılış gününe şeref veren kaymakamımız, hem kuraları çekti hem de maçın ilk servisini attı... Servis atarken de eski voleybolcu olduğunu kanıtladı... 
Karşıyaka spor açısından çok şanslı... Hem kaymakamı, hem de belediye başkanı her zaman sporun, sporcunun yanında... Ne mutlu!..  
Turnuvada “erken final”i yarıfinalde oynayan Barış Mert-Atacan Türk maçı gerçekten nefesleri kesti. İzmir’in yetiştirdiği iki yıldız tenisçinin maç sonunda oynadıkları topların durumu,  korttaki mücadelenin en güzel kanıtıydı…  
Bostanlıspor’un teniste de var olduğunu bu turnuva bir kez daha gösterdi. Biz de bu spor adına emeği geçenlere teşekkür ediyor ve güzelliklerin devamlı olmasını diliyoruz…

Bu haber 2324 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam