Bugun...
06-01-2018 13:22:00 büyüt küçült

Avni ERBOY

Dünya Fair Play Karikatürleri Karşıyaka’da…

Spora, sanata ilginiz varsa… Özellikle de sporun sanatla iç içe geçtiği eserlere hayranlık duyuyorsanız, 10 Ocak tarihini şimdiden not alın ve o gününüzü boş bırakın. Çünkü size harika bir sergiyi gezmenizi önereceğim…
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi’nin dünya çapında ödül kazanan çalışmalarından birisi olan “Uluslararası Dünya Fair Play Karikatür Yarışması”nın 11.si ilk kez Karşıyaka’da sergilenecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın spor ve sanata olan desteğinin en güzel göstergelerinden birisi olan bu uluslararası yarışmadaki eserler Karşıyaka’da spor ve sanatseverlerin huzuruna çıkacak.
Dünya çapında ödül alan fair play karikatürleri ilk kez ve özel olarak Karşıyaka’da İzmirliler görme şansı yakalayacak. Bunun mimarı olan Hüseyin Mutlu Akpınar’a, konseyin tek İzmirli yönetim kurulu üyesi olmam sıfatıyla sonsuz teşekkürlerimi buradan bir kez daha iletmek istiyorum.
2016 Dünya Fair Play Ödülleri’nin açıklandığı Belçika Brüksel'de bulunan Kraliyet Sarayındaki (Palais d' Egmont) muhteşem törende, TMOK Fair Play Karikatür Sergisi Dünya Fair Play Büyük Ödülü'ne layık görüldü. Belçika Valon Panatlon Kulübü Başkanı Phillippe Houstaux önderliğinde organize edilen törende, Türkiye'yi temsil eden TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği 2. Başkanı ve Dünya Fair Play Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar'a “Türkiye'nin ödülü” alkışlar arasında verildi. İşte böylesine anlamlı ödül kazanan organizasyonun 11.sinde ilk sergi Karşıyaka’da açılacak.
Bunun için bile başkan Hüseyin Mutlu Akpınar alkışların en büyüğünü hak ediyor…
İnsanları, kentini, sporu, sanatı seven, elbette “iyi ekip” kurmanın avantajlarını yaşayan başkan Akpınar’ın spordaki en büyük desteği başkan yardımcısı Murat Özel’e de ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Murat Özel, soy ismi gibi özel olarak çaba harcadı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak Manisa’da önemli işlere imza atan Murat Özel’in Karşıyaka sporuna katkısı elbette başkan Akpınar’ın desteğiyle oldukça fazla. Bu çalışmalar için ter döken Spor İşleri Müdürü Gürcan Aşkın ile Spor İşleri Müdürlüğü çalışanlarını da unutmamamız gerekiyor… Emeği geçen herkese teşekkürler…
10 Ocak Çarşamba günü hem de meslektaşlarım için özel olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"ne denk gelmesi de ayrı bir mutluluk veren olay.
O gün açılışa gelecek olan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi’nden 3 yönetim kurulu üyesi de “Türk Basını”nın duayen emektarları…  Bunlar bendenizin dışında, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği 2. Başkanı ve Dünya Fair Play Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, TMOK Üyesi, Fair Play Konseyi Koordinatörü Teoman Güray. Üçümüzde emekliyiz ama, çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Allah izin verdiği sürece de devam edecek… Çünkü gerçek gazetecinin emeklisi olmaz…
10 Ocak Çarşamba günü Saat 17.00’de Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın da “onur konuğu” ve “ev sahibi” olarak kurdele keseceği Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi'nin dünya çapında düzenlediği "11. Uluslararası Dünya Fair Play Karikatür Sergisi"nde 41 ülke ve 4 kıtadan katılan 473 eser arasından birinciliğini elde eden Türkiye'den Önder Önerbay, ikinci Avustralya'dan Louis Pol, üçüncü İran’dan Malek Sheıkhi, dördüncü Brezilya'dan Ramundo Rucke ile "Şilt Ödülü" alan 6 eser, sergilenmeye değer görülen karikatürler yer alacak.
Karşıyaka Belediyesi’nin dünya çapında ilgi uyandıran ve ziyaretçi rekorları kıran Mavişehir’deki Evrensel Çocuk Müzesi Sergi Salonunda açılacak olan sergiye ulaşım da çok kolay. Tramvayla “Bilim Müzesi Durağı”nda indiğinizde, karşınızdaki muhteşem parkı das bu bahaneyle gezme fırsatını yakalayacaksınız. Bir taşta 2 kuş…
Bekliyoruz…

Bu haber 1315 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam