reklam

Bugun...
05-09-2016 12:01:00 büyüt küçült

Ateş Özerk

Colton Iverson bilmecesi

Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Yönetimi sözleşmesi 500.000 USD olan Colton Iverson’u göndermek için her yolu deniyor ama, imzalanmış bir sözleşme olduğundan bu oyuncudan faydalanmak gerekiyor.
Neymiş “sözleşme çok yüksekmiş” sporcu iyi oyuncu olursa tabiî ki sözleşmede yüksek olur. Petway 140.000 USD olursa Iverson tabiî ki 500.000 USD olur, çünkü Petway’den 4 kat iyi oyuncu. Patway geç geldiği için Uşak maçında hazır olmayabilir ama daha ziyade savunma ve ribaunt özelliklerine sahip olduğundan skor gücü düşük bir oyuncu. Bu durumda benim tercihim Iverson olur.
Basketbol şubesi 21 kişiden oluşuyormuş. Herhalde dünyada bu kadar fazla yöneticinin olduğu bir örnek yoktur. Acaba bu yöneticilerden hiç birisi Iverson’un kalması yönünde bir fikir yürütebildi mi? Yürütseler de fark etmez çünkü orada baş aktörler var.
Futbol takımımız lige çok iyi bir başlangıç yaptı, en mühimi ise sahadaki 11 oyuncumuzun 9 tanesinin alt yapımızdan olmasıydı. Yalnız sahadaki mi kenardakilerden de dördü alt yapımızdandı. Geçen sezon büyük paralara yaşlı oyuncular transfer edilip bir de küme düşünce ne kadar büyük yanlışların yapıldığı gerçeği gözler önüne çıkıyor. 10 tane alt yapı oyuncumuzun kiraya verildiği geçen sezon çoğumuz isyan etmişti ama maalesef anlaşılamadık ve büyük bir borç batağına girdik.
Her neyse olan olmuştur, bu sezon her maçta takımımızın yanında olmalı ve onlara büyük destek vermeliyiz. Cumartesi Atatürk Stadı’nda kapalı tribünde buluşmak dileğiyle..
“Protokol mu?” dediniz… Aman ha!..

Bu haber 11948 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam