reklam

Bugun...
03-09-2016 00:21:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Passo Lig'siz Sezon Başlıyor

Kabus gibi geçen sezonun ardından Karşıyaka'nın PTT 2.Lig kırmızı gruptaki mücadelesi yarın başlıyor. 3.lige kadar gerilediğimiz 90'lı yılların ikinci yarısında karşılaştığımız durumla tekrar karşı karşıyayız. 

90'larda ve sonrasında doğan arkadaşlarımız bilmez.Süper lig başarısının ardından 3. lige kadar gerilemiştik. Alsancak Stadında bazı maçlarda 30-40 kişi oluyordu. Bir boşvermişlik oluşmuştu. Şimdiki sosyal medya gücü yoktu. İletişim hızlı ve aktif değildi. Sadece belirli gruplar maça gidiyordu.

Türkiye Futbol Federasyonun liglerde format değişikliğine gitmesi ile birlikte 4. profosyonel lig oluşturuldu. İlk 8 takım arasında kalan Karşıyaka, yeni statüde oluşturulan 2.lig adı verilen bir üst ligde yer aldı. Üst ligde yer almanın yarattığı enerji ile 1.lig için kollar sıvandı ve Denizlide kaybedilen finalin ardından ertesi sene 1.lige çıkıldı. O yıldan beri de Ptt 1.ligin konuğu olmuştuk.

Şimdi tekrar 2.Ligde mücadele edeceğiz. İnanıyorum ki 90'lı  yıllardaki boşvermişlik bu sene yaşanmayacak. Passo Lig sistemi ile birlikte boşalan tribünler, kağıt biletli sezonda tekrar dolmaya  başlayacak. İlk maçımız Buğsaşspor ile Ankara'da. Çarşı deplasman otobüsleri ile ilgili bir açıklama yapmadı ama özellikle AnKa önderliğinde Ankaradaki Karşıyakalılar, çevre illerden ve Karşıyaka'dan gidecek olanlar tribünde yerini alacaktır.

Soner Tolungüç gibi bizlerden biri olarak gördüğümüz hocamızı verdiği mücadelede yalnız bırakmamalıyız. Alt yapıdan çıkan oyuncularımızın bulduğu şansı değerlendirmesi için onlara destek olmalıyız. Özellikle de passo ligi protesto edip tribünden uzaklaşanlar, bu sene sizin seneniz. Takımdan bir başarı beklemek için kağıt biletli ligde tribünleri tamamen doldurmalıyız. Bugsaşspor'dan alınacak puan yada puanlar haftaya cumartesi Tuzlaspor maçında tribünlerin dolmasına katkıda bulunacaktır. 

Sakatlıksız, özellikle terör olaylarından ve siyasi çıkar çatışmalarından uzak, sonu şampiyonluk olan bir sezon geçirmemiz dileğiyle. Kağıt biletli sezonumuz hayırlı olsun.

Bu haber 3641 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam