Bugun...
03-05-2016 01:36:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Hep beraber düştük
Sezon başından başlayalım, Erdal Acar geldi tüm eski borçları ödedi, trafsfer yasağından kurtardı ve çok güzel kadro kuruldu. Açalım o günkü haberleri ne diyordu herkes ilk ikiden çıkarız, ne diyordu Cüneyt Dumlupınar ikinciliği başarısızlık sayarım. Evet güzel kadro ile başarısız olduk. Neden mi? Milli maç araları benim gözümde kıstastır. Takımlar kondisyon eksiklerini tamamlar, alışma süreçlerini atlatır. Milli maç aralarından sonraki hiç bir maçtan galip dönemedik. Bu önemli bir kıstastı. Hiç çalışmadılar, hiç emek harcamadılar.
 
Çok uzatmayalım devre arasına gelindi takımın  performansı ortaydı, şampiyonluğa oynayacak takım nal topladı. Yeni takım kuruldu resmen, çok oyuncu gönderildi çok oyuncu geldi. İkinci kez takım kurduk devre arasında. Kupada Akhisar maçı ile başlayan ivme değerlendirilemedi. Samsun deplasmanında alınan galibiyet sonrasında gene düşüş başladı.
 
Evet futbolculuk mesleğini yapan bu sene  yeşil-kırmızı formayı giyen arkadaşlarımıza kızmakta çok haklıyız.  Ülkemizde çalışanların asgari ücret kazanmak için günde 12 saat çalışması gerekirken futbolcuların kazandığı parayı kıstas aldığımızda büyük adaletsizlikler ortaya çıkıyor.
 
En büyük suç ise bizlerde taraftarlarda. Biz sezon başından beri  Karşıyakalılığı yeşil-kırmızılı, armasında ay-yıldız olan formayı giyen oyunculara anlatamadık. Alsancak Stadında açık+kapalı dolu tribünlere oynarken; Buca Arena'da, Atatürk Stadında 500 kişiye oynayan tribün olduk. Passo lige olan tepkinin yansımasıdır bir anlamda topladığımız puan.
 
Evet uzun yıllar sonra alt lige düştük.Bunda hem futbolcuların hem yönetimin hem taraftarın suçu var. Artık zaman suçlu arama zamanı değil. Bir önceki yıl basketbolda şampiyonluk yaşamış semtin futbol takımının bir sonraki sene küme düşmesi normal karşılanamaz. Yapacağımız tek şey var. Genel kurul olacak, tuttuğunu koparan bir başkan seçilecek, passo lig almayanlar her maça gelecek. Herkes elinden gelen desteği sağlayacak. 
 
Ayrıca size bir sorum var ihale süreci tamamlansaydı Mart ayında Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı tamamlanmış olacaktı. Mart ayından itibaren içerideki maçlarımızı yalıda Zübeyde Hanım stadında oynasaydık skorlar farklı olurmuydu, bunu da Karşıyakalıların vicdanına bırakıyorum... 
Bu haber 4281 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam