Bugun...
01-01-1970 02:00:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Final İçin Avantaj Karşıyaka'da
Türkiye Basketbol Ligi Süper Toto Play Off mücadelesinde Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Ülker karşısında uzatmaya giden İstanbul'daki maçı 97-96 kazanarak seride bir 1-0 öne geçti. 
 
Maça çok iyi başlayan Karşıyaka yaptığı iyi savunma ve doğru atış tercihleri ile 10-2 'lik bir seri yakaladı. Fenerbahçe gibi hücum gücü yüksek bir takımı 3 dakika 50 saniye 2 sayıda tuttu. İlk yarı yakalanan yüksek isabet oranı ile 15 sayı farkla 36-51 Karşıyaka üstünlüğü ile sona erdi. Büyük bütçelerle kurulan daha iki hafta önce Madrid'de final four oynayan bir takıma ilk yarıda 51 sayı atmak çok büyük başarıdır. 
 
Üçüncü çeyrek ile birlikte oyunun temposunu yükselten Fenerbahçe farkı kapatmaya başladı. Son çeyreğe Gabriel 'in mükemmel smacı ile başlasak da farkı koruyamadık. Maçın son 33 saniyesindeki hatalarımızı değerlendirip 7 sayı atan Jan Vesely'in performansı Fenerbahçe'yi son topa kadar maçın içinde tuttu ve maç uzatmalara gitti.
 
Maçın bitimine 14 saniye kala Vesely'in smacında Erkan Veyseloğlu'nun gereksiz bir faul yapması, Palacios 'un 7 saniye kala fark 3 iken ikinci serbest atışı kaçırması,  maçın bitimine sadece üç saniye varken Goudelock 'un ikinci serbest atışı kaçırması sonrasında Vesely'in kaçan serbest atışı tamamlamasına izin verilmesi gibi hatalar yüzünden maç uzatmaya gitti.
 
Maçın uzaması ile foul out olmuş Diebler'dan yoksun daha dar rotayonla beş dakikayı geçirecek olmamız dezavantaj olsa da  mücadeleden kopmayan temposunu düşermeyen Ufuk Hoca'nın öğrencileri maçı kazandı.
 
Final için her şey kendi ellerimizde. İstanbul'daki ikinci maçı kaybetsek bile Arena'daki iki maçı kazanmamız final kapısını açacak. Seride deplasmandaki ilk maçı kazanmanın psikolojik olarak büyük baskısı vardır. Bu baskıyı avantaja çevirebildiğimiz taktirde İstanbul'dan 2-0 ile dönebiliriz. 
 
Bu arada maçı anlatan  arkadaşların maç sonrasındaki üzüntüsü için de burdan geçmiş olsun dileklerimizi gönderelim.
Bu haber 2994 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam