Bugun...
10-06-2015 13:57:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Adil davranın ki hata payımız olsun
Türkiye Beko Basketbol Ligi Final serisi ilk maçında Pınar Karşıyaka, Anadolu Efes karşısında uzatmaya giden maçı 95-92 kaybetti ve seride 1-0 geriye düştü.
 
 Karşımızda büyük bütçelerle Euroleage için kurulmuş, Euroleage'de çeyrek finalde kupayı kaldırmış Real Madrid'e iyi oynayarak elenmiş Anadolu Efes.
 
Maçın başında farkı açmamıza rağmen ikinci çeyreğin yarısında etkisiz kalmamızla birlikte fark kapandı. Geriye düşmemize rağmen rakibi yakaladık. Maç son topa kaldı iyi kullanamadık. Çok kötü bir hücum taktiği sonucu son hücumda sayı bulamadık ve maç uzatmalara gitti. 
 
Daha dar rotasyonla daha çok süre alan oyuncuların parkede olma dezavantajı ile uzatma dakikalarına başlasak da bulduğumuz üç sayılık basketlere karşılık Efes'in top kayıpları ile maç dengede gitti. 
 
Ve maçın son anlarında  hakemler devreye girdi. Bu maçımızı yöneten hakemler ilk defa Karşıyaka maçı yönetmiyor ve muhtemelen All Star Smaç yarışmasını da izlediler ve Gabriel'in nasıl yükseldiğini/zıplama yeteneğini gördüler.  Gabriel 'in o ribaund mücadelesinde yükselmek için önündeki oyuncuya temas etmeye ihtiyacı yok. Başka oyuncu olsa evet. Maç başındaki hava atışlarında bile her takımın 5 numarası hava atışına girerken bizde sahaya ilk beş çıkıyorsa Gabriel girer hava atışına. Ama Kenny Gabriel'in ihtiyacı yok ve temas etmiyor. Ancak hakemin iki metre önünde olan bariz faul olmayan pozisyona hakem faul düdüğünü çalıyor. Bu düdük maçı bir takımdan alıp diğer takıma veriyor adeta. Hakem şovu devam ediyor ve Dj'e yapılan hücum faul es geçiliyor. Sonuç maçı kaybediyoruz.
 
Evet uzun bir seri dört maç kazanan şampiyon. Ancak hata payımız olması için hakemlerin adil yönetim göstermesi gerekiyor. Söyleyecek pek fazla bir şey yok. İstanbul'da perşembe akşamı bir maç oynanacak ve iki maç için Efes cehenneme gidecek. Sonrası mı bu maçta sadece deplasman yaşadı Efes takımı, sonraki maçlarda İstanbul'da da cehennemi yaşayacak...
 
Bu haber 3045 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam