reklam

Bugun...
19-01-2018 13:57:00 büyüt küçült

Yılmaz DURMAZ

''Olmayanla paylaş''

Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubesi “Olmayanla Paylaş” sloganı ile yeni 2018’e damga vuracak bir yardım projesi başlattı. Bu kampanyayı fedakâr ve aynı zaman da duyarlı Karşıyakalılar kesinlikle destekleyecektir. Bu destek tahmini imkânsız bir sevinç yaşatacaktır.

Yardımlaşma, dayanışma insanımızın fıtratında var. Çağdaşlığın olduğu kadar inancın da gereğidir, yardımlaşma ve dayanışma.

“Olmayanla Paylaş”  ile Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubesi evlerde, okullarda fazla ve atıl durumda olan kullanılabilir eşyaları, oyuncakları toplayıp ihtiyacı olanlar ile paylaşma köprüsünü kuracak. Başkan Kamil Karadeniz ilgiden çok memnun. Karşıyaka Kızılay Şubesinin 3640774 nolu telefonunu hayırseverler arayıp duruyor.  Şubenin şoförü, teknisyeni, taşıyıcısı Osman Kurtuluş, hayırseverden ihtiyaç sahibine malzemeleri ulaştırmanın keyfini yaşadığını söylüyor. ‘Yorulmuyormusun’ diyorum. ‘İnsanların yüzündeki tebessümü görünce yorgunluk ne kelime abi’ diyor.

Özellikle garibanlar ile ilgilenmeyi görev sayarım. Yüce Rabbim ’in garibanlara yardımcı olduğum için beni hastalıklardan koruduğuna inanıyorum. Herkes ile olduğu gibi Kozluklu olanlarla daha çok ilgilenme sorumluluğunu taşırım. Kazancının belli bir kısmını ihtiyaç sahipleri ile paylaşan, benim için çok değerlidir.

Ayın 10’unda Hanımın, 20’sinde benim emekli maaşı biterken maddi olarak da yardımcı olamamanın ezikliğini yaşamıyor değilim. Osman Avcı, Kamil Karadeniz, Altuğ Algur ve Hakan Solak gibi kazancının bir kısmını ihtiyaç sahipleri ile paylaşanları tanımakla kendimi şanslı sayıyorum. Küçükavcı Kahve’nin sahibi Osman Avcı her ay bir poşet dolusu kahveyi bana verir, bende çevremdekilere dağıtırım. Galeri Algur’un sahibi Altuğ Algur ve Kapshon Ayakkabı sahibi Hakan Solak, okullarda çocukların ayakları üşümesin diye yüzlerce ayakkabı dağıtıyorlar. Kızılay Karşıyaka Şubesi Başkanı Kamil Karadeniz gönderdiğim hiçbir ihtiyaç sahibini geri çevirmedi. Kendi bütçesinden de yardım ettiği aileleri tanıdım.

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcımız Kazım Arapoğlu’nu tanıyıp ta sevip, saymayan yoktur. İnsanlığından, mütevazı kişiliğinin yanından çok yardımsever olduğunu da Ödemişli bir köylüden dinleyince, ‘Keşke herkes onu örnek alıp yetiştiği çevresine böyle yardımcı olsa, olsa da gülen yüzlerin sayısını artırabilsek’ dedim. Burhan amca Ödemişin bir köyünden. Hükümet konağı bahçesinde bekliyor. O yaşlı güzel insanla ilgilenmek istedim. Yanına yaklaştım ‘Amca bir işin mi var, neden bekliyorsun?’ dedim. Başsavcı Kazım Beyi bekliyormuş. Başsavcı dışarda bir toplantıdaymış, özel kalemde bekleyip rahatsızlık vermesin diye bahçede bekliyormuş. Teşekkür edecek kendisine. Neden mi? Özel hastanede tedavisini sağlamış, tedavi giderlerini de kendi cebinden ödemiş. Köylüsünü, çevresini unutmayan yardımsever bir insana saygı duymamak elde mi?

Karşıyaka’da güzel insanlarımız çok. Bu güzel insanlara hizmet etmeyi kendimi sorumlu ad ediyorum.  Garibanlara sahip çıkanlara da saygım sonsuz.

Bir aya yakındır eşimin rahatsızlığı nedeniyle ev işleri dâhil her şeye koşturuyorum. Para biriktirmedim ama güzel dostlar biriktirdim. Bu yüzden de yorgunluk nedir bilmedim. Sağ olsun dostlar beni hiç yalnız bırakmadı. Bahaneler üretenleri dost hanesine yazılmaması gerektiğini sıkıntılı zamanlarınızda öğreniyorsunuz.

Medicalpark İzmir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Beken, Genel Müdür Veysi Kuba, sevgili dostum Şahin Akkoyun iyi ki sizleri tanımışım. Eşimin tedavi sürecinde gösterdikleri ilgilerine minnettarım.

 “Para yerine, dost biriktirmek lazım. Ben öyle yapıyorum ya siz? ”

Bu haber 2143 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam