reklam

Bugun...
12-06-2017 16:14:00 büyüt küçült

Yılmaz DURMAZ

Karşıyaka için tek yürek

Karşıyaka için tek yürek olma zamanı. Hemen şimdi.

Kaymakam bey ile bir görüşmemizde “Hükümet konağı yeniden inşa edilse…” sözü beynimde şimşekleri çaktırdı. Süper bir öneriydi. Bana göre bu proje Karşıyakalının hakkı. Ne diyordu Kaymakam Yücel “O yaka bu yaka, burası Karşıyaka” “Karşıyaka müstesna bir yer” yüzde yüz katılıyorum bu sözlere.

Şimdi Karşıyaka için tek yürek olmanın zamanı. Karşıyaka’nın vekili olarak bilinen Milletvekili Kerem Ali Sürekli Karşıyaka için bir şans, İzmir Milletvekili olan Başbakan Binali Yıldırım İzmir için büyük şans iken, Başkan Akpınar çalışmayı seven bir başkan, krizleri kolay yürüten Kaymakam Yücel varken bu proje çocuk oyuncağı.

Nisan ayı protokol toplantı sonrasında Kaymakam Yücel, Milletvekili Sürekli, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu, CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, Gazeteci Avni Erboy ve kurum yöneticileri ile sohbetimizi sürdürdük. KASİAD Başkanının kentsel dönüşüm konusunu ortaya atması üzerine dayanamayıp “Kentsel dönüşüme, Hükümet konağından başlasak” dedim. Sohbet, Kaymakam Yücel’in projesi üzerine yoğunlaştı. Her seçim öncesi gibi seçim sonrasında da halkın arasında, halkı kucaklayan tek milletvekili olarak gördüğüm Karşıyaka’nın vekili Milletvekili Sürekli “Projeyi destekliyorum. En kısa zamanda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ ve ilgililer ile bir toplantı yapalım, konuyu masaya yatıralım” dedi.

9 bin metrekarelik alanda kurulu olan Hükümet Konağı,  Adliye Sarayı ve Vergi Dairesinin yıkılarak alanın altında eksi 3-4 kat bin araçlık otopark ve sığınak, yerüstünde binanın geri çekilmesi ile Karşıyaka’nın büyük ihtiyacı olan geniş bir tören alanına da kavuşmuş olacak.

Sadece bunlar mı? Tabi ki hayır. 13-15 katlık 3 blokun yapılması halinde Sağlık, Tarım ve SGK gibi dışarıda bulunan kurumlarının bir alanda toplanmasının yanında, mevcut diğer kurumların çalışma alanları da genişlemiş olacak. Binanın tepesine bir toplantı, konferans salonu ve restoran da eklense…

Karşıyaka’da yaşama ayrıcalığına sahipsek, onun havasını soluyorsak, Karşıyaka’yı daha da güzelleştirmek için elimizi taşın altına koymamız gerek. Bu güzel kentin hakkını vermek gerek.

İddia ediyorum Karşıyaka’daki uyum Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Devlet kurumları ile siyaset adamları ile esnaf ve sanatkârı ile… Yok, bu kadar ahenkli, uyumlu çalışan…

Kaç seçim dönemini atlattık. Çöplüğe çevrilmemiş caddelerimiz, sokaklarımız siyaset adamlarımızın uyumlu çalışmaları sayesinde. Aydın ve kültürlü davranışları ile kavgasız…

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka’nın vekili olarak bilinen Kerem Ali Sürekli, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Kırık kolu ile referandum da ev ev, sokak sokak dolaşan AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu…

Kamu ve özel tüm yöneticilerini yakından tanırım. Zaman zaman da sohbet ederiz. Karşıyaka sevdalısı olmamak mümkün değil. Karşıyaka için Karşıyaka’daki güven ve huzur için, Karşıyakalının mutluluğu için ellerinden geleni yapıyorlar. Bir iki eksik olabilir ama “O kadar kusur, kadı kızında da olurmuş” deyip geçiştiriyorum.

Ben bu projenin her zaman destekçisi olacağım. Karşıyakalı da olursa bu muhteşem proje kısa sürede yaşama geçirilmiş olacak. Hizmet edeni de unutmayacak.

Son söz “Karşıyaka’nın havasını soluyorsan, hakkını vereceksin.”

Bu haber 2706 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam