reklam

Bugun...
22-04-2015 19:18:00 büyüt küçült

Tuğçe TUĞSAVUL BAYSOY

23 Nisan Kutlu Olsun

Sevinin küçükler

Övünün büyükler

23 Nisan kutlu olsun

Gerçekten çok şanslı bir çocuk olduğumu her gün gördüğüm çocuk manzaralarıyla çok kez anladım zaten. Ülkemin değişmeyen gerçeği mendil satan çocuklar, çocuk olmadan önce dilenen annelerinin kucağında soğukta ayakları çıplak çıplak uyuyan bebeklerdi büyük ihtimalle. Gençlikleri ne oldu ve olacak bilinmez.

Bu durumla övünen büyükler var mıdır?

Var evet. Bu çocuklar o kadar az sayıdaydı ki bir de üstüne sefalet içinde sokaklara atılan Suriyeli çocuklar eklendi. Bu arada Başbakan geçenlerde İsviçre'de Avrupalı işsizleri ülkemize çalışmaya davet etmişti mesela. İstihdam o kadar fazla ki iş veriyoruz veriyoruz hala işçi açığı var. Nereye geldim yine.

Çanakkale şehitlerinin bile kullanılarak duyguların sömürüldüğü bir reklam izledim az önce ve kanım dondu. Şaşırdığıma şaşırdım sonra.

Sonra aklıma bugün koltuğa temsili olarak oturacak çocuklar geldi. Kim bilir kaç yaşında olacak o çocuklar? Berkin'den büyük olan var mıdır aralarında? Sonra dedim ki, geçelim artık bu koltuk numaralarını. Gerçekten o çocuklar için güzel şeylerin hayalleri kuruluyorsa, onlar gibi temiz olalım önce. Onların niyetlerini bilelim, kötülükten uzak, çıkarcılıktan, yolsuzluktan uzak zihinlerini okuyalım. Onlar oturmasın o koltuğa, siz oturun onların oturduğu koltuğa, siz çocuk olsaydınız ne yapardınız? Ne dilerdiniz ve ne şekilde alırdınız istediğinizi?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocukları için kutlu olsun, kutlayacak bir şeyi olmayan çocuklar da artık mutlu olsun!

Bu haber 3072 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam