Bugun...
24-08-2015 09:37:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Tarlada 3 puan!..

Ptt 1. Ligin ikinci haftasında Karşıyaka, sahasında Şanlıurfaspor'u Gökhan Ünal'ın golü ile yenerek haftayı üç puanla geçti. Geçen haftaki sinir bozucu, sahalarda ender görülen bariz hakem hatası ile kaybedilen maç sonrası alınacak üç puan çok önemliydi. Şampiyonluk hedefi ile sezonu açmışken özellikle takımın kendine güveninin yükselmesi, kazanma alışkanlığı edinebilmesi için ilk adım atılmış oldu.

Sezonun ilk üç maçı için oyuncu performansları belirleyici değildir. Oyuncuları değerlendirmek için onlara biraz zaman vermek gerekir. Ancak Fall çok ön plana çıkıyor. Pozisyon alışı, topa hakimiyeti, güçlü mücadeleci yapısı ile kesinlikle bu lige fazla bir oyuncu. Necati tecrübesi ile sahada lider oyuncu olma çabası gösterirken, Gökhan Ünal yine fırsatçılığını konuşturdu ve kaydettiği gol ile maçı kazandırdı. Aksayan noktalar olmasına rağmen sahada kazanma isteğini taraftara hissettiren bir takım vardı. Onur Akbay'ın kırmızı kart görüp oyun dışı kalması da maç içerisinde avantaj sağlayan unsurlardan biriydi.

Olumsuzluklara gelirsek saymakla bitmez. Ancak ön plana çıkan stad sorunu. İzmir gibi ülkenin üçüncü büyük kentinde maç yapılacak sadece bir tek Buca'daki stad var. Onun da halini tüm Türkiye gördü. Zeminin büyük kısmı toprak. Yerden verilen pas zeminde sekerek yükseklik kazanıyor. Bu kadar kötü bir zeminde sakatlık olmadan maçın tamamlanması büyük şans. 

Bir de stadın taraftar açısından sıkıntıları var. 22:00'de oynanan müsabaka sonrası stadtan Karşıyaka'ya ulaşım yok. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ulaşım için talepte bulunuldu. Basket takımımız şampiyonluğa giderken bile bir kez olsun tribünde yer almamış olan İBB başkanı tabiki olumsuz cevap verdi.

Üçüncü hafta mücadelesinde 29 Ağustos Cumartesi akşamı 21:45 'de Samsunspor ile Buca Arena'da karşılaşacağız. Umarız maç gününe kadar stad zeminine ekilen çimler biraz filizlenir ve zemin biraz daha futbol oynamaya müsait olur.

Bu haber 5621 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam