reklam

Bugun...
16-10-2015 09:48:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

KafKaf'tan Barcelona Zaferi

2014/2015 sezonunda şampiyon olduktan sonra tarihinde ilk defa Euroleage'de mücadele verme şansı bulan Pınar Karşıyaka grubun ilk torbadan gelen takımı dünya devi Barselona karşısında Karşıyaka Arena'da 71-62 'lik skorla galip geldi. 

Şampiyon kadrosundan bir çok ismi kaybeden Karşıyaka, Ufuk Hoca'nın doğru oyuncu tercihleri ile şampiyon kadrodan daha iyi bir kadro oluşturdu. Cumhurbaşkanlığı kupasında son salisede kaybedilen kupanın ardından ligde alınan farklı Beşiktaş galibiyeti bu maçın kazanılması adına sinyaller veriyordu.

Önceki yıllarda daha çok dış atışlarda yüksek yüzde ile oynayan ve oyunu domine eden Karşıyaka, Barcelona karşısında alışılmışın dışında pota altında Iverson'ı kullanarak boyalı alanda etkili oldu. Takım olarak yaptığı iyi savunma ile ikinci çeyrekte 9 , üçüncü çeyrekte 11 sayı potasında görerek ilk üç çeyrekte Barselona gibi hücum gücü yüksek bir takımı 38 sayıda tutmayı başardı.

Yıllarca dünya markası olmuş takımlara karşı mücadele vermeyi bekleyen Karşıyaka taraftarı Arena'yı adeta cehenneme çevirdi. Barselona hocası Pascual'in basın toplantısında" iyi bir maç çıkaramamamızın nedenlerinden bir tanesi de Karşıyaka taraftarıydı" açıklaması taraftarın oyuna nasıl etki edilbildiğinin örneğidir.

Tribünde ezeli rakibimiz Göztepe'nin başkanı Mehmet Sepil misafirimizdi. Kendisine bu nazik ziyareti ve desteği için teşekkür ederiz. Ancak geçen yıl şampiyonluk için mücadele verdiğimiz play off maçlarında kendisini tribünde göremediğimiz Aziz Kocaoğlu'da tribündeydi. Aziz Başkan'ı şampiyon olduktan sonra  asansörde yemek davetlerinde değil, şampiyonluk mücadelesi verdiğimizde Arena'da tribünde görmeyi isteriz. 

Yıllarca dünya devleri ile karşılaşma hayali kuran tüm  Karşıyalılara, Barselona galibiyeti armağan olsun. 22 Ekim'de Atina'da Panathinaikos karşısından da zaferle dönmek dileğiyle...

Bu haber 4800 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam