reklam

Bugun...
04-10-2015 11:13:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Pınar Cup şampiyonu Karşıyaka

İzmir'de Karşıyaka Arena'da düzenlenen turnuvada, Rönesans Ted Ankara Kolejliler ve Medical ParkTrabzonspor 'un ardından Paok 'u geçen Pınar Karşıyaka, Pınar Cup 'ın sahibi oldu. Geçen sezonu Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı kupası ve lig şampiyonluğu ile birlikte sezonu üç kupa ile kapatan Pınar Karşıyaka ; bu sezon hazırlık turnuvalarında Selanik'te aldığı Galis kupasının ardından 07 Ekim'de Samsun'da oynanacak Cumhurbaşkanlığı kupası öncesi ikinci kupasını kazanmış oldu.

Beko Basketbol Süper Ligi ve Turkish Airlines Euroleage başlamadan hazırlık maçlarını kıstas alarak mukayese etmek çok doğru olmasa da bu maçlarda oyuncuların yetenekleri ve performansları ile ilgili fikir sahibi olabildik. Geçen sezonu şampiyon tamamlayan kadrodan bir çok ismi kaybettikten sonra transfer edilen oyuncuların performansı geçer not aldı. 

Ragland, EA7 Milano'dan takip ettiğim oyun tarzını beğendiğim bir guard. Hackett 'in gölgesinde kalarak az süre alması Karşıyaka'ya transfer olmasında büyük etkendir.  Dixon'ın yerini doldurabilir mi diye düşündüğümüzde Ragland da Dixon gibi basketbol zekası yüksek bir oyuncu. Dixon gibi hem dış atış, hem içeri drive edebilme özelliklerinin yanında asistleriyle de skor yükünü üstlenebilecek yetenekte bir oyuncu. Justin Carter 'da Ufuk Hoca'nın elinde geçen yılki performansının üzerine koyacaktır ve şampiyon kadrodaki Dj 'i aratmayacaktır. Josh Carter'ın omzunda da Diebler gibi kaliteli bir şutörün yerini doldurmak gibi ağır bir yük var. Türk Telekom'da aldığı insiyatifleri bu kadroda alması pek mümkün değil. Ancak Ufuk Hoca'nın özellikle dış atış çalışmalarıyla şut yüzdesini yükselterek takıma büyük katkı verebilir. Colton Iverson'da mobil pivot Palacios 'a çok iyi bir rotasyon tercihi oldu. Size olarak daha avantajlı olan Iverson boyalı alan savunmasında ve savunma ribaundlarında takıma önemli katkılar sağlayacaktır. Can Altıntığ, Kenan Sipahi, Kerem Gönlüm de kadro derinliği sağlamada önemli isimler. Henüz 23 yaşındaki oyuncumuz Muhammed 'e ise ayrı parantez açmak istiyorum. Paok maçında süre aldığı 15 dakikada 12 sayı üreterek skora katkı veren genç oyuncu Ufuk Sarıca'nın elinde büyük gelişim sağlayabilir ve milli takımdaki oyun kurucu eksikliğini gidermek adına alternatif isim olabilir. Gabriel ise smaçlarıyla Arena'yı coşturmaya devam edecektir.

Ufuk Hoca takıma yeni katılan oyuncularla geçen yıla oranla daha geniş bir rotasyona sahip. Euro Challenge , Euro Cup derken seviyeyi Euroleage 'e kadar çıkardık. 07 Ekim 'de Samsun'da Cumhurbaşkanlığı kupasının ardından  ligin ilk hafta mücadelesinde Beşiktaş deplasmanı için İstanbul'a gidecek olan yeşil-kırmızılı forma 15 Ekim'de tarihindeki ilk Euroleage mücadelesinde Karşıyaka Arena'da dünya devi Barcelona'yı konuk edecek. 

Bu haber 5220 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam