Bugun...
28-05-2015 09:41:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

Dixon Varsa Sorun Yok

Türkiye Beko Basketbol Ligi Play Off Çeyrek mücadelesinde Pınar Karşıyaka, Banvit karşısında 90-79 kazanarak seride 2-1 öne geçti ve yarı finalde Fenerbahçe ile eşleşti. 35-15 'lik ilk çeyrekteki muhteşem performansı ile farkı açan Karşıyaka, farkı 30 sayının üzerine taşımasına rağmen Ufuk Hoca'nın rotasyon tercihi ile fark kapandı. Ama farkın tek hanelere inmesine izin verilmeyince son saniyeye kadar Karşıyaka taraftarı rahat bir maç izledi. 

Dixon bu takım için çok önemli bir oyuncu. Basketbol zekası çok yüksek bir guard. Yeteneğini basketbol zekası ile birleştirdiğinde tek başına maç kazandırabiliyor. Dixon maçtan önce sosyal medyada yaptığı " F*ck a vacation, I feel better at work! Game time " paylaşımıyla motivasyonunun ne kadar yüksek olduğunu hissettirmişti. İlk yarıdaki 20 sayılık performansı ile maçın adamı Dixon'dır. Gabriel de ekstra oynayarak 24 sayı buldu. Tribünde taraftar motivasyonu yüksek tutmaya çalışırken Dj ise parkede takım arkadaşlarının motivasyonunu yükselten isim oldu.

Yarı final bileti ile Euroleage yolunda büyük avantaj yakaladık. Federasyonun 18:45 gibi erken saate verdiği maçımızda bile salon doluyorsa, muhteşem bir atmosfer sağlanıyorsa wildcard Karşıyaka'nın hakkıdır. Son dört takım şampiyonluk için mücadele edecek. Banvit maçındaki peformansa bakınca final neden olmasın, şampiyonluk kupası Karşıyaka'ya neden gelmesin...

Bu haber 2464 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam