Bugun...
07-06-2015 23:57:00 büyüt küçült

Tevfik SOYLU

28 Yıl Sonra UFUK'ta Final

Pınar Karşıyaka, play off yarı final mücadelesi dördüncü maçı kazanarak seriyi 3-1 'e getirdi ve Anadolu Efes'in rakibi olarak finale ismini yazdırdı.

Karşıyaka 28 yıl sonra şampiyonluk için final serisine çıkacak. Bu büyük, önemli başarıda teknik ekip, yönetim özellikle basketbol şube yönetimi, oyuncular, taraftarlar herkesin emeği var. Ancak bir ismi daha büyük yazmak lazım UFUK SARICA... Bu takımı kuran, sadece takımı değil tüm semti motive eden Ufuk Hoca'dır. Bir de Dixon'ı öne çekmek lazım. Tam bir lider, basketbol zekası çok üst düzey bir oyuncu. Federasyonun devşirme yöntemi ile milli forma giydireceği oyuncu tercihini Dixon'dan yana kullanması çok yerinde bir karar.

Kentte şampiyonluk havası esiyor, rakibimiz Euroleage'de çeyrek final oynamış Anadolu Efes. Fenerbahçe'ye göre daha yumuşak daha kırılgan bir takım. Ancak rotasyonlarının bize kıyasla daha geniş olduğu aşikar. Şampiyonluk için taraftar da üzerine düşen görevi yerine getirecektir ve İstanbul hiç bir basket maçında görmediği deplasman tribününe şahit olacaktır.

Bu haber 2961 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam