reklam

Bugun...
28-09-2015 11:06:00 büyüt küçült

Mert ERBOY

Kupa Alışkanlığı

Basketbol süper Ligi’nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka kaldığı yerden devam ediyor... Sezonu şampiyonluk kupasıyla kapatan yeşil kırmızılı ekip, sezon öncesi de kupayla başladı.

Ufuk Sarıca’nın söylemlerinde belirttiği önemli bir nokta vardı 3 senedir: ‘’Kazanma alışkanlığı’’... Sarıca ve ekibi bu alışkanlığı bir tık öteye götürerek ‘’kupa alışkanlığı’’na taşıdı...  

Şampiyon olduktan sonra sudan çıkmış balık misali şaşkın bir şekilde kalan Kaf Kaf; bir bir şampiyon kadrodaki isimleri kaybederken taraftarını korkuturken, korkmayan Ufuk Sarıca ve ekibiydi... Çünkü onlar şampiyon olanın isimler değil yarattıkları sistem olduğunu biliyorlardı.  

Nitekim yeni transferler takıma katılmaya başlarken uyum süreci döneminde Sarıca Milli Takım ile takımının başında olmasa bile yaratılan sistem onun yokluğunu aratmıyor ve yeni oyunculara sistem adım adım aşılanıyordu. Tabii bunda başarılı yardımcı antrenörler Servet Özsüner, Engin Gençoğlu ve Arda Demirbağ’ın da katkısını yabana atmamak hatta en başa iliştirmek gerekiyor.

İlk hazırlık maçları Uşak Sportif ve Orkide Gediz Üniversitesi galibiyetlerinin ardından Banvit mağlubiyeti ve üstüne İstanbul’da art arda; Demir İnşaat Büyükçekmece, Galatasaray ve Darüşşafaka galbiyetleriyle Sırbistan’a gitti. Burada Pınar Karşıyaka Metalac ve Mega Vizura ile oynadığı iki maçı kaybetse de takımda taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı.

Selanik’te düzenlenen Nick Galis Turnuvası’nda önce Euroleague’deki rakiplerinden Lokomotif Kuban’ı farklı deviren Kaf Kaf, Aris galibiyetiyle de sezon öncesi kupa alışkanlığını perçinlemeye devam etti.

Şimdi sırada Pınar Cup var. Rönesans TED Ankara Kolejliler, PAOK ve Trabzonspor Medical Park önünde yeni transferleri ve takımı çıplak gözle izledikten sonra resim biraz daha netleşecek.

Şu ana kadar oynanan maçlarda göze çarpan olumsuzluk top kayıpları ki bunda henüz takımın birbirini tanıma evresinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Hücumda yine zevk veren bir Karşıyaka bizleri bekliyor... Kuban ve Aris maçlarında savunmadaki hırs ise gelecek açısından oldukça umut verici.

Bu haber 2275 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam