reklam

Bugun...
09-11-2015 22:41:00 büyüt küçült

Mert ERBOY

8 maç sonra gelen mağlubiyet...

Euroleague’de arka arkaya gelen mağlubiyetlerin ardından gelen eleştiriler sonrasında Pınar Karşıyaka’da bir silkinme bekliyordum. Anadolu Efes maçında sonuç olarak değil ama mücadele bazında bu nispeten gerçekleşti.

Müthiş bir tempoda oynanan maçın ilk çeyreğini 24-21 önde geçen Kaf Kaf soyunma odasına 44-41 geride girdi. Geride girmesinden öte Justin Carter’ın sakatlığı can sıktı. Euroleague’de en kritik maç öncesi inşallah çok sıkıntılı bir durumu yoktur.

İkinci yarıda ise izleyenlerin başı döndü. 10-0 Anadolu Efes serisi ardından 8-0 Pınar Karşıyaka serisi derken son ana kadar Efes kaçtı Karşıyaka kovaladı. Son gülen ise ev sahibi Anadolu Efes olurken; Pınar Karşıyaka bu sezon 4, toplamda 8 maç sonra ligde yenilgiyi yeniden tattı.

En son geçtiğimiz yıl Play off final serisi ilk maçında Anadolu Efes’e 95-92 kaybetmişti yeşil kırmızılılar.

Bu maçta ise mağlubiyetten öte kazanımlara bakmalıyız Pınar Karşıyaka açısından.

Öncelikle Can Altıntığ. Bugün eski Can’ın izlerini gösterdi bizlere. Savunmadaki mücadelesi ve hırsı; hücumdaki delici penetreleri, asistleri ve sayılarıyla yapabileceklerinin sinyalini verdi.

Ardından Joshua Carter... Savunmadaki yumuşaklığı ve zaman zaman yaptığı top kayıplarını bir kenara bırakırsak; bugün rakip potaya bıraktığı 25 sayı onun güveninin yerine gelmesi açısından çok önemliydi. Bugünkü 25 sayının meyvelerini Cuma akşamı Stelmet Zielona Gora maçında yiyebiliriz.

Neden mağlubiyet geldi derseniz ise kaçan serbest atışlar, Justin Carter’ın şanssız sakatlığının rotasyonu etkilemesi ve her ne kadar 15 sayı-8 asist ile oynasa da Joe Ragland derim...

Bu haber 3395 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam