reklam

Bugun...
11-06-2017 12:33:00 büyüt küçült

Erdoğan ARIPINAR

Üç Başlık, Üç Yorum

Lig bitti. Olaylı  bir milli maç hikayesi, Göztepe ve Konya. Bu haftaki yazımda

Üç başlık var.

Arda ve asıl üzüntümüz

Türkiye’de Arda’nın sebep olduğu olaya üzülmeyen yok. Amma: ben çok daha başka bir açıdan üzüldüm. Biz Türkiye’de yıllardır Fair Play’i anlatmak ve tanıtmak için uğraşıyoruz. Bu alanda da elimizdeki sermaye örnek milli sporculardır. Gelecek kuşaklara onları örnek gösteriyoruz: ’’Onlar gibi olun’’ diyoruz.  Biz Arda ile büyük bir sermaye kaybettik. Şimdi: Onu çocuklara, gençlere nasıl örnek gösterecek ve yücelteceğiz? İşte asıl üzüntümüz bu…

Göztepe’miz Süper Lig’de

Türkiye’de futbol İzmir’imizde başlamış, amma: yıllardır Süper ligde İzmir’in, adı yok.
Bu yıl mutlu sona gözbebeği Göztepe ile ulaşıldı. Ligde de mutlaka başarılı olacak. Amma: İzmir Göztepe’den ibaret değil ki, harika bir belediye başkanı (Hüseyin Mutlu Akpınar) olan ünlü Kaf  Kaf,  Karşıyaka var. Türk Futbol tarihine adını yazdıran Altınordu var. Bence , Göztepe kapıyı açmış olmalı. Süper ligde İzmir’e tek takım yetmez.

Mevlanaya Layık Kent

Benden her zaman 10 alan ’’Adam gibi adam’’ Aykut Kocaman Konya’ya kupayı kazandırdı ve onu bekleyen yuvası: Fenerbahçe’ye gitti. Gördünüz mü Konya’nın onu uğurlamasını?  Omuzlara alındı,  çiçeklerle sevgilerle uğurladı. İşte, Mevlana’nın Kenti Konya’ya yakışan ve her kulübe örnek olan davranış bu.

Bu haber 1892 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam