reklam

Bugun...
29-01-2017 11:45:00 büyüt küçült

Erdoğan ARIPINAR

Spor Tesisi yaparken İngiliz ve Çin Örneği

Ülkemizde spor tesisleri süratle çoğalıyor. Görüyoruz ki: eskisi gibi yüzme havuzlarını bahçe havuzu yapan müteahhitlere yaptırmıyoruz. Amma: 2012 Londra Olimpiyatlarını yapan İngiltere’nin ve 2008 Olimpiyatlarını yapan Çin’in akıllı ve dikkatli çalışmalarını da  örnek almamız gerekir diye düşünüyorum. Bu akıllı davranışlar nelerdir? diye sorulunca. Cevap: Tesislerin her konuda kullanılabilmesidir. Oluyor.
İngiltere Londra Olimpiyatları’ndan sonra pek çok tesisini söküp Brezilya’ya yollamıştı. Çin ise şimdi yaz Olimpiyatları’nda kullandığı tesisleri 2022 Kış olimpiyatlarında kullanmayı planlıyor. Yani: bir tesis yaparken onun her dalda kullanmasını da planlamalıyız.
Stadın altında yüzme havuzu. Basketbol sahasında ise kapalı salon sporlarının yapılacağı olanaklar düşünülmelidir. Ben, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Spor yapıları işinde uzmanlardan kurulu bir ekibinin dünyanın her yerine yollayarak yeni spor tesislerinin yapılışını inceleyip öğrenmesini isterim. O zaman hem modern dünyaya uyum sağlar ve hem de kendi çocuklarımıza en modern tesisleri kazandırırız.              

Bu haber 2169 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam