Bugun...
29-12-2016 10:37:00 büyüt küçült

Erdoğan ARIPINAR

Sebebi çok açık: Yanlış uygulama

Ülkemizde Basketbolun grafiği  yalnız içinde Türk oyuncuyu mikroskopla aradığımız Profesyonel basketbolda yükseliyor. Basketbolu gönülden izleyenler Samsundaki FİBA U18 şampiyonasında ay yıldızlı çocuklarımızın ancak 12. olduklarını görerek üzülmüşlerdir. Bugünde TSA haber bülteninde Lozan’dan gelen yorumlu haberi de var.
Yıllarca yerli antrenörlerle Avrupa’da fırtına gibi esen Türk Basketbol genç takımları şimdi ilk 10’na bile giremiyorlar. Bunun sebebi çok açık. Yanlış ve çok fazla yabancı oyuncu transferi.
Yabancı oyuncuya da, antrenöre de karşı değilim. Amma: bir sistem içinde olmalı. Onlardan takımlarda bir öğretmen olarak da yararlanılmalı, en iyisi seçilmeli, hesabı , sayısı iyi düşünülmelidir. Eğer bir sirk kuracaksak o başka. Ama: Milli takımlara oyuncu yetiştirecek, genç yıldızların önlerini açmaya düşünüyorsak bu uygulama çok yanlış.
Biz bayrağı için sahaya çıkan, savaşan çocuklarımızı görmek istiyoruz. Tüm spor dallarında bir yabancı furyası var. Böyle giderse Türk takımlarında neredeyse Türk kalmayacak. Her zaman yazdığım gibi, ülkenin değişmez bir Gençlik ve Spor politikası olmalıdır.
Bu ülkenin gençliği ve geleceğini Makyavel gibi ‘’Gaye vasıtayı meşru kılar’’ kafası ile konuya yaklaşanların,  ülke sporuna yararlı olmayan kafaların eline bırakılmamalıdır.

Bu haber 1561 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam