Bugun...
02-12-2017 21:26:00 büyüt küçült

Erdoğan ARIPINAR

İzmir'de 2 Örnek Belediye

Sevgili Ülkemin tüm kentleri başka bir hava ve renk taşır. İzmir ise çok başkadır. Adı “İstiklal savaşımız” ile adeta yapışıktır. İzmir marşı söylerken bir tuhaf oluruz. İzmir’in Belediyeleri arasında ikisi var ki: son yıllarda davranış ve sporda çok öne geçtiler. Konak Belediyesinin başkanı Sema Pektaş hanımefendi ile Karşıyaka Belediye başkanı gerçek efe Hüseyin Mutlu Akpınar .
Toplumsal çalışmalarına Sporun kalitesini de eklediler.
Pektaş hanım İzmirde Spora hizmet edenlere  lider oldu. Metin Oktay’dan, TÜRFAD gecelerine kadar çalışmalar herkesin aklında.
Akpınar ise; bambaşka bir açıdan: Fair Play de öne geçti. Sayısız toplum çalışmalarına bu yıl TMOK Uluslararası Fair Play Karikatür yarışmasına Karşıyaka’nın adını koymayı da başardı. Onun bu adımı bu yıl 5 kıtadan 41 ülkeden 500 ze yakın karikatürün katıldığı yarışma Dünyanın en büyük Fair Play Ödülü olan CIFP Willi Daume Trophyi kazandı. Belçika Kral sarayındaki ödül töreninde  İstiklalal marşı çalarken şeref kürsüsünde Karşıyakanın da adına vardı .Bu iki Belediye tüm ülkeye örnek olmalı, her belediye spor bölümlerine ek olarak, Fair Play bölümünü de kurmalıdırlar.
Tebrikler ve Teşekkürler. 

Bu haber 1047 defa okunmuştur.
reklam
MAKALE YORUMLARI
reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam