reklam

Bugun...
26-09-2018 10:42:00 büyüt küçült

Zeki Müren şarkılarıyla anıldı, KODA sezona veda etti...

Zeki Müren şarkılarıyla anıldı, KODA sezona veda etti... Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, 22. ölüm yıl dönümde anlamlı bir konserle anıldı.

Karşıyaka Belediyesi Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosundaki konserde, İzmir Kültür ve Musiki Derneği Türk Musikisi Korosu sahne aldı. Şef İsmail Özçeltik yönetimindeki koro, Müren’in hafızalardan silinmeyen, ölümsüz eserlerini seslendirdi. Salonu tamamen dolduran sanatseverler gece boyu şarkılara coşkuyla eşlik etti.
Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) ile Emir Ersoy Project’i Karşıyakalılar ile buluşturdu. Şef Oğuzhan Kavruk’un yönettiği ‘Yaza Veda Konseri’nde, Latin şarkıların yanı sıra Türk Pop Müziği’nin Latin versiyonları da yorumlandı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamıza çok yakışan organizasyonlarla, her yaş ve kesimden vatandaşlarımızı kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu haftaya ‘Sanat Güneşimiz Zeki Müren’ konseri ile çok anlamlı ve güzel bir başlangıç yapma şansı bulduk. Ardından KODA ve Emir Ersoy Project ile yaza veda ettik. Yeni sezonda gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, kültür ve sanatın kalbi Karşıyaka’da atmaya devam edecek” dedi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam