Bugun...
10-06-2018 10:27:00 büyüt küçült

Yaşı küçük hedefi büyük

Yaşı küçük hedefi büyük Bostanlıspor dart takımının en küçük sporcusu Berk Elmastaş'ın yaşı çok küçük ama hedefi büyük...

Dart sporuna babası Bostanlıspor antrenörü Kemal Elmastaş'ın teşviki ile başlayan ve eli ok tuttuğu günden bu yana atış yapan 4 yaşındaki Berk, daha şimdiden attığında hedefi tutturuyor.
Küçük sporcunun hem babası hem de antrenörü Kemal Elmastaş, oğlunun dartla büyüdüğünü ve Avrupa çapında başarılı sporcu olması için şimdiden çok çalıştıklarını ifade ederek, "Evde ben çalışırken o da beni seyrediyordu. Atmak istedi. Oklar küçük çocuklar için tehlikeli olduğundan, önce mıknatıslı bort ve ok aldım. Daha sonra çocuklar için olan ve hiç bir tehlikesi bulunmayan soft tipine geçiş yaptık. Soft tipi ok ve bort aldım. Şimdi evde birlikte çalışıyoruz ve hafta sonları da Bostanlıspor antrenmanlarına getiriyorum. Gode Cengiz Tesislerindeki dart salonumuzda birlikte çalışıyoruz. Takım çalışmasında hem ağabeylerini seyrediyor, hem de atış tekniği öğreniyor” dedi.
Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, alternatif sporların adresi olduklarını, bütçelerinin ve tesislerinin elverdiği ölçüde her yaş grubuna spor yaptırdıklarını ve yaptırmaya da devam edeceklerini ifade ederek, “Berk 4 yaşında en küçük sporcumuz. 82 yaşında da spor yapan dedemiz var. Bostanlıspor olarak sporun geniş yelpazesinde büyük bir aileyiz. Her yaş grubunu spor yapmaya, özellikle de ayakta oynanan satranç diye tanımlanan dart oynamaya bekliyoruz” diye konuştu.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam