Bugun...
16-01-2018 21:59:00 büyüt küçült

Yakınına antibiyotik yazmayan doktoru darp eden avukata soruşturma...

Yakınına antibiyotik yazmayan doktoru darp eden avukata soruşturma... Sağlık Bakanlığınca, Karşıyaka’da aile sağlığı merkezinde çalışan bir doktorun darp edildiği iddiasına ilişkin savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün, Karşıyaka'da aile sağlığı merkezinde görevli bir hekimin, sonradan avukat olduğu öğrenilen bir şahıs tarafından yakınına antibiyotik yazılmadığı gerekçesiyle darp edildiği ifade edildi. Olayla ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün derhal inceleme başlattığı, ayrıca olayın savcılığa intikal ettirilerek adli sürecin başlatılmasının sağlandığı bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Tek amacı insanımıza hizmet etmek olan ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarını kınıyoruz. Sağlık Bakanlığı olarak bu tür olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri alıyor, saldırıyı gerçekleştirenlerin yasalar çerçevesinde en ağır cezayı alması için her türlü hukuki girişimi başlatarak titizlikle takip edildiğinin kamuoyunca bilinmesini istiyoruz."


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam