reklam

Bugun...
21-07-2016 09:35:00 büyüt küçült

Türkiye’nin yüzde 94’ü düzenli olarak internet kullanıyor

Türkiye’nin yüzde 94’ü düzenli olarak internet kullanıyor TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan istatistiklere göre interneti hemen her gün veya haftada en az bir defa kullanan bireylerin oluşturduğu düzenli internet kullanıcı oranının, 2015 yılının ilk üç ayını kapsayan dönemde yüzde 94 olduğu belirlendi. Aynı dönemde, Avrupa çapında yürüttüğü anket çalışmalarıyla Avrupa Birliği’ne istatistiki bilgi sağlayan Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat)’in istatistiklerine göre ise bu oranın ortalaması yüzde 96 olarak belirlendi.

AB-28 ülkeleri için en çok tercih edilen internet kullanım amacının yüzde 87 oranıyla "e-posta gönderme/alma" olduğu gözlendi. En az tercih edilen kullanım amacı ise yüzde 58 ile "sağlıkla ilgili bilgi arama" oldu.

İstatistiklere göre, Türkiye’nin ‘online haber, gazete ya da dergi okuma’ oranının Avrupa Birliği ortalamalarını geçmesi dikkat çekti. Türkiye’de en az tercih edilen internet kullanım amacının ise yüzde 49 ile "e-posta gönderme/alma" olduğu belirlendi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam