reklam

Bugun...
27-09-2018 10:41:00 büyüt küçült

Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli Karşıyaka'da incelemelerde bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli Karşıyaka'da incelemelerde bulundu İzmir’e gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli helikopterle İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal eşliğinde Manisa Karakoca (2007) ve İzmir Buca (2018) yangın bölgelerini havadan inceledi, çalışmalar hakkında Orman Bölge Müdürü Aybal’dan bilgi aldı.

Daha sonra helikopterle İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne gelen Bakan Pakdemirli’yi İzmir protokolü ve Bölge Müdürlüğü yöneticileri karşıladı.

Beraberindekilerle beraber Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları Yönetim merkezini de gezen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye yangın yönetim merkezinin çalışmaları hakkında detaylı bir şekilde bilgi verildi.

Özellikle 7/24 orman alanlarının kamera ile izlendiği dev ekranın basın mensuplarına gösteren Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, orman yangınları ile başarının en önemli etkenlerinden birinin de teknolojiye bu şekilde hâkim olmanın yattığını, yanan alanların yılı içinde tekrar ağaçlandırılacağını, 5-6 ay önce yanan İzmir Buca'daki alanda çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Bölge Müdürlük sosyal tesislerinde birlikte yenen öğle yemeğinin ardından Bakan Dr. Bekir Pakdemirli İzmir’de gerçekleşecek diğer programlara katılmak üzere İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden ayrıldı.

Haber: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam