reklam

Bugun...
17-10-2018 14:22:00 büyüt küçült

Özel çocuklardan muhteşem gece

Özel çocuklardan  muhteşem gece İyilik Atölyesi Kafe’de tüm İzmirliler’in sevgisini kazanan İzmir Down Sendromu Derneği (İDSD) üyesi çocuklar, mesailerinden arta kalan zamanlarını sanat eğitimleri ile değerlendiriyor.

Seranad Kültür ve Sanat Derneği’nin katkılarıyla müzik ve zeybek eğitimleri alan “özel çocuklar”, düzenlenen konserle hünerlerini sergiledi. Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Engin Koyuncu’nun sanat yönetmenliğini üstlendiği konserde kız çocukları da hayatlarında ilk defa hayal ettikleri gelinlikleri giyerek dansları ile izleyenlere müzikal bir gösteri sundu.

Gecede bir konuşma yapan İDSD Yönetim Kurulu Başkanı Gülnaz Rodoplu,  down sendromlu çocukların başta sanat dalları olmak üzere, azmettiklerinde neleri başarabileceklerini göstermek istediklerini söyledi. İyilik Atölyesi projesinin bu anlamda çok önemli bir farkındalık yarattığını vurgulayan Rodoplu, “Dışarıdan gözlemlenen mutluluklarının yanında onların kişilik ve duygularına olan katkıları anlatılamaz. Anneleri olarak bizler de en az çocuklarımız kadar mutluyuz.” dedi.

Gecede, İDSD’ye katkı koyan kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri takdim edildi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam