Bugun...
09-08-2017 16:33:00 büyüt küçült

Mutlu Altuğ: Bizden önceki yönetimler hep yemiş, içmiş, çöpünü atmış

Mutlu Altuğ: Bizden önceki yönetimler hep yemiş, içmiş, çöpünü atmış Karşıyaka'da Başkan Mutlu Altuğ, geçmiş dönem borçları nedeniyle eski yönetimleri eleştirdi.

Ulusal Kulüp Lisansı alabilmeleri için 20 Eylül'e kadar sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterleri yerine getirmeleri gerektiğini söylerken futbolda transfer yasağına konu olan borcun 15 milyon TL'ye ulaştığını hatırlatan Başkan Altuğ, "Geçen sezon lisansı son anda aldık, bu yıl da almak için çabalıyoruz. Bizden önceki yönetimler hep yemiş, içmiş, çöpünü atmış. Şimdi ortada kimse yok. İki yıldır bunları temizlemeye çalışıyoruz" dedi.

Karşıyaka, 15 milyon TL'lik borcu yapılandırıp rakamı aşağılara çekmek için eski alacaklıların avukatlarıyla temaslarını sürdürüyor. Yeşil kırmızılılar, kulüpten alacaklı eski çalışan ve oyuncularından muvafakatname alamazsa, sezona -3 puanla başlayacak. Karşıyaka, FIFA'da alacağı kesinleşen Ganalı eski futbolcusu Banahene'ye, 20 Eylül'e kadar 220 bin TL ödemezse, 3 ila 6 puan arasında bir cezayla daha karşı karşıya gelecek. Banahene'nin avukatına paranın iki taksitle ödenmesi teklif edildi.

Basketbolda da transfer yasağı bulunduğunu hatırlatan Altuğ, "Baskette yasağı kaldırmak için 3.5 milyon TL ödeme yapmalıyız. 2015-16'da 14 milyon TL bütçeyle kurulan takımdan borçlu olduğumuz oyunculara o dönem neden ödeme yapılmadığı sorgulanmıyor; ancak herkes bize  transferin neden açılmadığını soruyor" diye konuştu.

Haberler.com


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam