reklam

Bugun...
09-08-2018 13:14:00 büyüt küçült

LÖSEV İyilikler Tırı İzmir’de kayıtlı hasta çocuklar ve aileleriyle buluştu

LÖSEV İyilikler Tırı İzmir’de kayıtlı hasta çocuklar ve aileleriyle buluştu Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyacı olan lösemili ve kanserli ailelere yardımlarını ulaştıran LÖSEV İYİLİKLER TIRI, İzmir’de kayıtlı hasta çocuklar ve aileleriyle buluştu.

Kuru gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, ev eşyası ve kemoterapi gören hastaların beslenmesinde hayati önem taşıyan kırmızı etten oluşan yardım kolileri LÖSEV’e kayıtlı çocuklar ve aileleri için tırda hazır bulundu.

Aileler, tırda bulunan yardımlardan ihtiyaçlarına göre gönüllerince seçerek alabilmenin mutluluğunu yaşadılar. Tırdan yapılan gıda yardımlarıyla Kurban Bayramı öncesi kanser ile savaşan ailelerin sofralarına bereket götürmeyi amaçlayan LÖSEV İzmir Şubesi, onlarca ailesine yine yardımları yerinde ulaştırdı.

Alsancak İskelesi’nin hemen yanında kurulan LÖSEV İyilikler Tırı’nda yapılan dağıtımlarla ilgili olarak söz alan LÖSEV İzmir İl Koordinatörü Rana ÇETİN şu açıklamaları yaptı:

“LÖSEV olarak pek çok farklı alanda sağladığımız desteklerimizin yanı sıra et ve et ürünleri yardımlarımızı da yılın 12 ayı boyunca hastalarımıza düzenli olarak sunuyoruz.  Değerli bağışçılarımızın kurban bayramında, vekâlet verdiği, dini usullülere göre, noter huzurunda kesilen kurban bağışları, bayram sonrası ve emanet yöntemiyle yıl boyu,  taze et olarak ailelerimize ulaştırılıyor.  9 yıldır her ay et ve et ürünleri dağıtımlarını nasıl bizler yapıyorsak, bayram süresince yapılan kesimlerin de kombinalarda başında bizzat bizler duruyoruz.

Hastalarımızın tedavileri esnasında en önemli konu iyi beslenmeleri... % 90’ı asgari ücret ve altında maddi gelir seviyesinde çalışan, sosyo-ekonomik güçlüklerle boğuşan hasta ailesi için bu destek, tedavileri boyunca taze et yemesi gereken hastalar için çok değerli. Kurban bağışlarınızı 12 ay boyunca ailelerimizin sofralarına iletiyoruz. Siz de bağışınızı, gönül rahatlığıyla Türkiye’nin en güvenilir, halka en yakın ve en samimi sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e yapabilirsiniz”.

Aileler yardımları alırken özellikle yaşadıkları bu zorlu süreçlerde onların yanında durarak desteklerini esirgemeyen bağışçılara duygularını ve düşüncelerini de ilettiler ve tüm bağışçılara içten teşekkür ettiler...

Bağışçılarımız ve gönüllülerimize buradan çağrıda bulunuyoruz; “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!” diyerek gelin, onları bu zorlu mücadelede yalnız bırakmayalım.

Bağışlarınız İçin:

Tüm bankaların kurumsal bağış ekranlarından, her hangi bir hesap numarasına gerek olmadan, internet bankacılığı aracılığı ile ödemeler + bağış adımlarını izleyerek, tek bir telefon ile veya LÖSEV’in web sayfasından kurban bağışlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam