Bugun...
09-06-2017 11:21:00 büyüt küçült

Lions kulüpleri 100.yaşını kutladı

Lions kulüpleri 100.yaşını kutladı Uluslararası Lions Dernekleri kuruluşlarının yüzüncü yılını kutluyor. Ege ve Akdeniz bölgelerindeki kulüplerin bir araya gelmesiyle oluşan 118 Yönetim Çevresi Federasyonu, İzmir’deki merkezlerinde basın açılaması düzenleyip yüzüncü yıl pastasını kesti.

Lion kulüplerinin karşılıksız hizmet ürettiklerini belirten Federasyon Başkanı Cahit Kişioğlu “ Hizmet bayrağımızı daha da yukarılara çıkarmak, daha çok kişiye ulaşmak için gönüllü ordumuzla çalışacağız” dedi.

118 R Yönetim Çevresi Federasyonu’nun yüzüncü yıl nedeniyle Bayraklı’daki binalarında düzenledikleri törene Federasyon Başkanı Cahit Kişioğlu, kulüplerin kesim, bölge başkanları, kulüp başkanları ve üyeler katıldı. Yüz yıl önce dünyada yoksullukların ve savaşların yoğun olduğu dönemde ilk lions kulübünün kurulduğunu belirten Kişioğlu “ Başarılı insanların hırs ve olanaklarının toplumun iyileşmesi için kullanılması” anlayışı ile ilk kulüp kuruldu. Kısa sürede sayıları artıp tüm dünyaya yayıldı. Günümüzde 211 ülkede 46 bin 720 adet lions kulübü var. Tam bir milyon 424 bin  gönüllü üye ile karşılıksız hizmet üretiyor. Yüzüncü yılımızda  “ Nerede bir ihtiyaç varsa orada bir lion vardır” sloganı ile hizmet üretiyoruz.  “ dedi. Kulüp üyeler daha sonra hep birlikte 100. Yıl pastasını kesip daha çok hizmet üretmek için çalışacaklarını söyledi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam