reklam

Bugun...
31-10-2017 10:30:00 büyüt küçült

Kızılay haftası Karşıyaka’da etkinlikler ile kutlanıyor

Kızılay haftası Karşıyaka’da etkinlikler ile kutlanıyor Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası Karşıyaka’da da düzenlenecek çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Atatürk anıtına çelenk konularak başlanılan etkinliklere Karşıyaka’daki İTK’da düzenlenen gösteri ile devam edildi. Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz Türk Kızılay’ı; karşılık beklemeksizin yardım eden en büyük yardım kuruluşu olduğunu belirterek şunları söyledi.:
“Türk Kızılay’ı; din, dil, ırk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında, dünyanın en uzak yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak, şefkat elini uzatan, acılarını hafifletmeye çalışan, yaralarını saran ve yardımsever çalışmalarıyla ülkemizin de yüz akı ve gurur vesilesi olan yardım kuruluşumuzdur. Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasındaki hafta Kızılay Haftası olarak kutlanmakta olup hafta boyunca yürütülen etkinliklerle;  Türk Kızılay’ının kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerinin, özellikle gençlere ve kamuoyuna anlatılarak farkındalık oluşturması amaçlanmaktadır. Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılay’ı, Türk milletinin 'insan odaklı medeniyet anlayışının' somutlaşmış halidir. Yüksek insani değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılay’ı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır.  Türk Kızılay’ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için ayni ve nakdi yardımlarda bulunarak kurumun güçlü kılınması gerekmektedir. Milletimizin ve yardımsever Karşıyakalı halkımızın bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a her türlü yardımlarını ve işbirliğini devam ettireceğine yürekten inanıyorum"
Etkinliğe Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Prf. Dr. Aslı Özer Ege Bölge Afet Müdürü Halil Aksüt, Kızılay Karşıyaka Yönetim Kurulu üyeleri Tülay Kalıpçılar, Mehmet Keleşoğlu, İlk Yardım Bilgilendirme Uzmanı Yasemin Tanel, Konak, Karşıyaka Kızılay Şube Yetkilileri İTK Yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Haber ve fotoğraf: YILMAZ DURMAZ- (www.karsiyakahaber.com/ÖZEL HABER)


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam