reklam

Bugun...
20-10-2017 13:26:00 büyüt küçült

Kaymakam Yücel: Çocuklarımız bize milletimizin emanetidir

Kaymakam Yücel: Çocuklarımız bize milletimizin emanetidir Karşıyaka’daki okulların kantin ve yemekhane işletmecileri ile bir araya gelen Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel “Okullardaki çocuklarımız milletimizin bize emanetidir” dedi.

Türkiye’de ilk olarak 6 yıl önce kurulan ''Kantin ve Hijyen Denetim Komisyonu'' nun 6. Çalışma yılı başlangıcı nedeni ile Karşıyaka Zübeyde Hanım İlkokulu Toplantı Salonunda 60 yakın okul kantin ve yemekhane işletmecisi ile bir araya gelen Kaymakam Yücel, öğrencilerin sağlığını çok önemsediklerini belirterek şunları söyledi. “Okullardaki çocuklarımız milletimizin bize emanetidir. Bu bağlamda onların sağlıklı ürün tüketmeleri sağlıklı yetişmelerini sağlayacaktır. 6 yıl önce Karşıyaka’mızda başlayan bu çalışma Milli Eğitim ve Tarım Bakanlığımızın marifetiile ülke sathına yayılmış bulunmaktadır. Sizler ve çalışanlarınızın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerine yardımcı olacağınıza inanıyorum. Kaldı ki İlçe Milli Eğitim, Karşıyaka Belediyesi, İlçe Tarım, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kantinciler Odası temsilcilerinden oluşanKantin ve Hijyen Denetim Komisyonumuz başarılı çalışmalar yapmış, eğitim öğretim yılının sonunda denetimde koşullara uyanlar ödüllendirilmişlerdir.

Okulların içi de dışı da kontrol altında

Geçen yıl ''Kantin ve Hijyen Denetim Komisyonu'' okullarımızın içini en ince ayrıntısı ile denetledi. Okullarla doğrudan irtibatlı olan alan da denetlendi. Bu yıl okullarla irtibatlı alan genişleterek denetlenecek.”

İlçe Milli EğitimKantin ve Hijyen Denetim Komisyonu’ndan sorumlu şube müdürü Mehtap Gemici geçen yılki çalışmaların bir değerlendirmesini yaparak şöyle konuştu. “Amacımız 5 farklı kurumun bir ekip oluşturarak tüm okulların kantin ve yemekhane işletmelerinde sağlıklı vehijyen eğitim ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin geleceğinin iyi olabilmesi çocuklarımızın sağlıklı,eğitimli iyi yetişmesiyle orantılı. Biz bu amaçla onlara hizmet veren bir ekibin parçalarıyız ve başarımız işimizi doğru, mevzuatlara uygun yapmamıza bağlı. Kantinlerimiz herhangi bir büfe değil, eğitim kurumu içinde hizmet kitlesi çocuklarımız olan özel işletmeler. İşimizibu bilinçle yapmalıyız.”

Haber, fotoğraflar: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam