Bugun...
17-08-2017 10:09:00 büyüt küçült

Karşıyaka’nın oyun parkları yenileniyor

Karşıyaka’nın oyun parkları yenileniyor Karşıyaka Belediyesi, çocukların daha sağlıklı ve çağdaş ortamlarda vakit geçirmesini sağlamak amacıyla oyun parklarını tek tek yeniliyor.

Son aylarda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; Aksoy, Şemikler, Yamanlar, Sancaklı, Bostanlı mahalleleri ve Karşıyaka Çocuk Yuvası’ndaki toplam 8 parkın oyun üniteleri yenilendi. Zamanla yıpranan ve bozulan ünitelerin yerine kaydırak, tahterevalli ve salıncak gibi rengârenk oyuncaklar monte edildi. Parkların zemini de kauçukla kaplandı.
Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla sürdürülen çalışmalara 6 park daha dâhil edilecek. Cumhuriyet, Yalı, Mustafa Kemal ve Mavişehir mahallelerindeki parklar, yılsonuna kadar yenilenmiş olacak.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ailelerimizin buluştuğu, çocuklarımızın oyunlar oynayıp keyifle vakit geçirdiği parklarımızı, ihtiyaç olan bölgelere öncelik vererek tek tek yeniliyoruz. Evlatlarımıza yakışan, modern ve sağlıklı ortamlar yaratmak, onlara en güzel hizmetleri sunmak için, tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Parkları yenilenen çocuklar büyük sevinç yaşarken, aileleri de hizmetleri için Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Akpınar’a teşekkür etti.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam