reklam

Bugun...
18-10-2018 12:50:00 büyüt küçült

Karşıyaka’nın 2019 bütçesi 307 Milyon Türk Lirası

Karşıyaka’nın 2019 bütçesi 307 Milyon Türk Lirası Karşıyaka Belediyesi, 2019 mali yılı bütçesini hazırladı. 307 Milyon 363 bin lira olarak tahmin edilen bütçe ile yeni projelerin kapısı aralandı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Ülkemizde genel bir kriz ortamı var. Umarım yeni yıl ekonomik açıdan daha iyi sonuçlar getirir” dedi.

Gelecek yılın yatırım programını hazırlayan Karşıyaka Belediyesi, yeni dönem belediye bütçesini 307 Milyon 363 bin lira olarak belirledi. İnsan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koyan bütçe rakamlarında, sosyal ve kültürel yatırımlara ağırlık verilirken, yeni yatırımlara da kapı aralandı. Yatırımda en büyük payı Fen İşleri Müdürlüğü aldı. 2019 yılının yatırım ve harcama bütçesi, Belediye Meclisi’nde onaylanarak kabul edildi.
 
Yeni dönem bütçesinin Karşıyaka’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “2019 yılının Türkiye açısından ekonomik olarak nasıl geçeceğini hiç birimiz tahmin edemiyoruz. Ciddi zorluklar yaşıyoruz ve ekonomik olarak o zorlukları aşmanın mücadelesini veriyoruz. Ülkemizde genel bir kriz ortamı var. Umarım yeni yıl ekonomik açıdan daha iyi sonuçlar getirir. 5 yılda bütçeyi en verimli şekilde kullandık ve har vurup harman savurmadık. Umarım yeni bütçe, Karşıyakamızda güzel hizmetleri yapmamıza vesile olur.

 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam