reklam

Bugun...
16-10-2017 11:48:00 büyüt küçült

Karşıyakalılar pembe giyerek meme kanserine dikkat çekti

Karşıyakalılar pembe giyerek meme kanserine dikkat çekti Karşıyaka Belediyesi, ‘Meme Kanseri Farkındalık Haftası’nda spor etkinliklerini ‘pembe’ temasıyla gerçekleştirdi. Karşıyakalı kadınlar, bir hafta boyunca yapılan aktivitelerde pembe tişörtler giyerek hastalığa dikkat çekti.

Hafta kapsamında sabah sporu, akşam sporu, gyrokinesis, pilates ve yoga etkinlikleri gerçekleştirildi. Finalde ise 200 kadının katılımıyla zumba yapıldı. Muharrem Candaş Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik öncesinde, Meme Hastalıkları Derneği Başkanı Dr. Mustafa Emiroğlu ile Meme Hastalıkları Derneği Saymanı Dr. Cem Karaali de katılımcılarla buluştu. Erken teşhisin önemini, tanı ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Halk sağlığının korunmasına katkı sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla sürekli olarak spor etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Meme Kanseri Farkındalık Haftası’nda aktivitelerimizi bu önemli hastalık ile mücadeleye adadık. Kadınlarımızla el ele verip farkındalık yarattık. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam