reklam

Bugun...
30-01-2018 17:50:00 büyüt küçült

Karşıyakalı muhtarlar Afrin’e gönüllü gitmek istiyor

Karşıyakalı muhtarlar Afrin’e gönüllü gitmek istiyor Karşıyaka’daki mahalle muhtarları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Afrin’deki “Zeytin Dalı Harekatı”na gönüllü gitmek için askerlik şubesine başvurdu. Tersane Mahallesi Kadın Muhtarı Cenan Esmer“ihtiyaç olduğu vakit, hepimiz askeriz” dedi.

Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na katılmak isteyen Karşıyaka’daki mahalle muhtarları İzmir Askeralma Bölge Başkanlığı ve Karşıyaka Askerlik Şubesi’ne dilekçe verdi, Mehmetçiğin üşümemesi için Afrin’e gönderilmek üzere bere, boyunluk ve eldivenden oluşan giysi kolisi teslim ettiler.

Karşıyaka Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fuat Pusat toplu dilekçeleri verirken her zaman Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi. “Karşıyaka muhtarlarını temsilen Karşıyaka muhtarlar derneği olarak sınır güvenliğimizi ve huzurumuzu korumak amacıyla silahlı kuvvetlerimizin başlatmış olduğu “zeytin dalı operasyonuna katkı sağlamak ve destek olmak amacıyla Karşıyaka Askerlik Şube Başkanlığımızı ziyaret edip soğuktan korunmaları için Mehmetçiğimize gönderilmek üzere bere, boyunluk ve eldivenden oluşan giysi kolisini teslim ettik.”

Karşıyaka’daki muhtarlar dilekçelerini ve giysi kolisini İzmir Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Gökhan Parlaktaş ve Karşıyaka Askerlik Şube Başkanı Albay Levent Karamalak’a teslim etti.

Karşıyaka’daki muhtarlar ile bir süre sohbet ederek onlara çay ve pasta ikramında bulunan İzmir Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Gökhan Parlaktaş ve Karşıyaka Askerlik Şube Başkanı Albay Levent Karamalak muhtarlara teşekkür etti.

"İhtiyaç olduğu vakitte hepimiz hazır askeriz"

Afrin’e gitmek için hazır olduklarını belirten Tersane Mahallesi Kadın Muhtarı Cenan Esmer, ihtiyaç olduğu vakit hepimiz askeriz,Afrin'de görev yapmakta olan kardeşlerimizin, askerlerimizin yanında olabilmek için bugün buraya Askerlik Şubesi'ne gelmiş bulunmaktayız. Bilinsin ki her zaman askerlerimizin yanındayız. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Haber ve fotoğraflar: YILMAZ DURMAZ
(www.karsiyakahaber.com /ÖZEL HABER)


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam