reklam

Bugun...
06-12-2018 09:48:00 büyüt küçült

Karşıyakalı İş Kadınları Seçme ve Seçilme Hakkını kahvaltıda buluşarak kutladı

Karşıyakalı İş Kadınları Seçme ve Seçilme Hakkını kahvaltıda buluşarak kutladı 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84. yıl dönümünü KARİŞKAD’lı kadınlar kahvaltıda buluşarak kutladı.

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 84. yılı Karşıyaka’da KARİŞKAD (Karşıyaka İş Kadınları Derneği) üyesi çeşitli kurumlardaki kadın yöneticiler tarafından kutlandı.

Bostanlı’da bir mekânda bir araya gelen kadın yöneticiler birlikte kahvaltı yaptı, üzerinde Atam Minnettarız yazılı pastayı da birlikte kesen kadınlar, hem eğlendiler hem Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin önemini konuştular.

KARİŞKAD başkanı ve AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan aday adayı Nil Güneri, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmiş olmasının çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi. “ 84 yıl önce Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verildi. Bu verilen hak sayesinde bugün belediye başkanlığına aday adayı olabiliyorum. Kadının iş, siyaset hayatında yer aldığı ülkelerdeki kalkınmışlık düzeyi yüksek. Kadının iş, siyaset hayatında yeri olmadığı ülkelerde ise ilerleme olmuyor.”

Haber ve fotoğraf: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam