reklam

Bugun...
04-05-2018 11:36:00 büyüt küçült

Karşıyakalı çocuklar gelecek için umut verdi

Karşıyakalı çocuklar gelecek için umut verdi Karşıyaka Metin Aşıkoğlu Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK Bilim Fuarında sergiledikleri 43 proje gelecek için umut verdi.

Dokuz öğretmenin rehberliğinde 91 öğrencinin hazırladığı 43 proje okulun bahçesinde sergilendi.

22’si araştırma 21’i araştırma ve geliştirme projesinden oluşan proje sergisini, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Şube Müdürü Hüseyin Furtana, Okul Müdürü İbrahim Cin, okul aile birliği başkan ve üyeleri, veliler ve öğrenciler gezdi.

Binalarda deprem davranışlarının izlenmesi, görme engelliler için sesli uyarı durak sistemi, güneş enerjisi ile çalışan trafik lambaları, ormanda çıkan yangını algılayıp söndüren yangın söndürücü projeleri büyük ilgi ile izlendi.

Öğrencilerin projelerini tek tek inceleyen ve öğrencilerden projeleri ile ilgili bilgi alan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, geleceğimizin teminatı olan bu çocuklarımızın çalışmalarını takdir ile izlediğini belirterek şunları söyledi “Bu çocuklar ülkemiz ve milletimizin umudu. Çalışmalarını sürdürebilmeleri için her türlü destek verilmeli. Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar nasıl ki yüzümüzü güldürdü ise umut ediyorum ki bu çocuklarımız da ileride yüzümüzü güldüreceklerdir.”

Haber ve fotoğraf: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam