reklam

Bugun...
13-04-2018 14:33:00 büyüt küçült

Karşıyaka'dan Çanakkale'ye kürek çekecekler

Karşıyaka'dan Çanakkale'ye kürek çekecekler Gülhun ve İlker Gürbüz çifti Karşıyaka'dan başlayarak Çanakkale'ye kadar kürek çekecek...

Gürbüz çiftinin konuyla ilgili açıklaması şöyle: " Yıllar sonra izini bulduğumuz Çanakkale şehidi dedemizi ve tüm Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl İstanbul’dan Çanakkale’ye kano ile kürek çekerek yaptığımız deniz yolculuğumuza bu sefer İzmir’den başlıyoruz.

Çanakkale Kara Savaşları’nın başladığı tarihte orada olmak üzere İzmir’den Çanakkale’ye yaklaşık 8 gün boyunca iki ayrı kano üzerinde 180 deniz mili (330 km) kürek çekeceğiz. Biz, Gülhun ve İlker Gürbüz çifti; 9 yıldır evli ve 5 yaşında bir kız çocuk sahibiyiz. 2015 yılında Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında savaşta ölen dedemizi anmak üzere İstanbul’dan 160 deniz mili yaparak yine iki ayrı kano ile gerçekleştirdiğimiz ilk yolculuğumuzu gelenek haline getirerek 3 yıl boyunca her sene tekrarladık.

Dördüncü yolculuğumuzda ise 14 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’da (bu sefer daha farklı bir noktadan olmak üzere) Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi Tesisleri’nden yola çıkıp 8 gün boyunca kürek çektikten sonra 23 Nisan Pazartesi günü saat 11:00’da Çanakkale Limanı’na ulaşmayı hedefliyoruz. Türk Ulusunu bugüne taşıyan atalarımızı unutturmamak adına yaptığımız bu yolculukta, onların yaşadığı zorlukları anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmayı amaçlıyoruz. Yerine göre kıyıya yakın, ya da açık denizden geçerek tamamlayacağımız bu yolculukta kanolarımızda taşıdığımız çadır, uyku tulumu, gıda ve acil ihtiyaçlar yanı sıra çekim yaptığımız teknik aletlerle birlikte yol alacak ve ihtiyaçlarımızı kıyıya yanaşarak verdiğimiz molalarda karşılayacağız.

Yolculuğumuzu 22 Nisan’da Eceabat’a ulaşıp Ağadere Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra 23 Nisan’da Çanakkale Limanı’nda sonlandıracağız."


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam