Bugun...
07-06-2018 16:15:00 büyüt küçült

Karşıyaka Seskem Korosu müzikal ile izleyiciyle buluşuyor

Karşıyaka Seskem Korosu müzikal ile izleyiciyle buluşuyor Karşıyaka Seskem Korosu ve Tiyatro Grubu perde diyor. Sezonun ilk sahnesini Karşıyaka Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde 11 Haziran Pazartesi günü saat 21:00’de alarak izleyicisiyle buluşacak.

Karşıyaka Seskem Korosu geçen yıl Yunanistan’ın Sakız Adası’nda da konser vererek iki ülke arasında dostluğun pekişmesine destek olmuş bu yılda Azerbaycan’da davet alarak konser ve tiyatro’yu birlikte sahneye koyarak ayrı bir dostluk havası estirecek.

Karşıyaka Seskem Korosu Kurucu Başkanı İsmail Erkan oyun hakkında şunları söyledi: "Koromuzla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ali Soner Günüç’ün Yönetmeliği’nde sahnelen iki perdelik, ’’Sevda Komedyası’’ isimli orta oyununu, danslar ve şarkıları ile Türkiye’de ilk kez bir koro sahneleyecek. Tiyatro metinleri ve kişileri korodan yetenekli koristler tarafından canlandırılan oyunda, seyirciye 2 saatlik hoşça vakit geçirteceğimizi biliyoruz.

Takip eden süreç de, Ayvalık, Burhaniye, İstanbul ve birçok il ve ilçeden derneğimize davet geldi ayrıca 2019 ortalarında, Azarbaycan-Bakü’de de sahnelenmek üzere turne çalışmalarımız olacak.

Seskem Derneğimiz, sahne sanatlarında hep farklı ve ilgi çekici gösterileri ve konserleri hayata geçirmeyi ana maksat olarak, düstur edinmiştir.

Türkiye’de bir ilk olan bu oyunumuza bütün Karşıyaka ve İzmir’i bekliyoruz."


reklam
HABER YORUMLARI


yorumlar Hakan bilir, 07-06-2018 20:23 aşağıdaki yorumu yaptı.

karşıyaka bel. in paraları ne saçma org. harcanıyor. bu koro nedir yahu ?

reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam