Bugun...
13-01-2018 13:30:00 büyüt küçült

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel izne ayrıldı

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel izne ayrıldı Önümüzdeki hafta İç İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen bir programa katıldıktan sonra 5 gün izin kullanacak olan Kaymakam Yücel, Karşıyaka Kaymakamı olarak göreve başladığı 2013 yılından beri ilk kez uzun süre Karşıyaka’dan ayrı kalacak.

29 Ocak’ta göreve başlayacak olan Kaymakam Yücel’in yerine Çiğli Kaymakamı Kaya Çıtak vekâlet edecek.

Araştırmacı kişiliği ile tanınan, cep telefonu numarasını paylaşmaktan çekinmeyen Karşıyaka’nın sevilen Kaymakamı Sadettin Yücel, 1986 yılındaki kaymakamlık sınavının da birincisi.

Akademik alanda da çalışmalar yapan Yücel, 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulunda Kamu Yönetimi dersini okuttu. Yine bu dönemde aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk İnkılap Tarihi alanında yüksek lisans çalışması yaparak "Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Dâhiliye Vekâleti " tez çalışması ile söz konusu alanda “Bilim Uzmanı” unvanı aldı. 2005-2008 yılları arasında Turhal Kaymakamı iken Gazi Osman Paşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu ve Turhal Sağlık Meslek Yüksekokullarında İnsan Hakları derslerine girdi.  Mustafa Kemal Paşa’nın “ Havza Günlüğü ve Pontusçu Rum Çeteleri” nin Havza yöresindeki faaliyetlerini konu alan "İlk Kıvılcım" ," Gürün " ve " Havza "  adlı kitapları bulunuyor.

Fotoğraf: Yılmaz DURMAZ (www.karsiyakahaber.com)


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam