reklam

Bugun...
20-07-2014 11:33:00 büyüt küçült

Karşıyaka Belediyesi'nden sokak hayvanlarına daha iyi hizmet için seferberlik...

Karşıyaka Belediyesi'nden sokak hayvanlarına daha iyi hizmet için seferberlik... Sahipsiz hayvanlara yönelik yaptığı çalışmalarına devam eden Karşıyaka Belediyesi, yaz aylarının gelmesi ile birlikte faaliyetlerine hız verdi. Sokak hayvanları için mama ve su dönüşüm kutularını kentin dört bir yanına koyan Karşıyaka Belediyesi, rutin çalışmalarda da ivme kazandı.

Tedavi, kısırlaştırma, eğitim ve sahiplendirme alanlarında, geçen yılın ilk yedi ayına göre yüzde yüzlük bir artış oranı yakalandı. 6 veteriner, 2 sağlık teknikeri ve 2 at antrenörü dahil 34 personelle faaliyet gösteren belediye, sadece son bir yılda 7 bin hayvana operasyon gerçekleştirdi.
Ilçe belediyeler arasında, Veteriner Ambulansı bulunan tek belediye olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi, bu yıl 3 bin hayvanın yerinde tedavisini yaptı. Barınaklar ve Tay Park'taki sahiplendirme stantları aracılığıyla, yılın ilk yedi ayında 196 hayvan yeni yuvaya kavuşturuldu. Latife Hanım Mahallesi Sahipsiz Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bakım yapılan köpek sayısı 500’e, kedi sayısı da 100’e yükseltildi. Çalışmaların aralıksız süreceği ve can dostların, daha sağlıklı koşullarda yaşamaları için gereken tüm mücadelenin verileceği belirtildi.


Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Can dostlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz” dedi. Akpınar, “Hayvanlarımızın yaşam hakkına saygı duyan, can dostlar için sağlıklı yaşam şartları oluşturmaya çalışan bir belediyeyiz. Yaşadığımız çevreyi, sokakları paylaştığımız sahipsiz hayvanlarımıza sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam