Bugun...
15-03-2018 08:40:00 büyüt küçült

Karşıyaka Belediyesi, miniklere diş seti armağan etti

Karşıyaka Belediyesi, miniklere diş seti armağan etti Çocukları ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yaptığı tarama ve eğitim çalışmalarının ardından, anaokullarında ağız ve diş sağlığı setleri dağıttı.

Unilever tarafından Pergamon Lions Kulübü’ne bağışlanan setler, Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi işbirliğiyle miniklere hediye edildi.
Programın ilk etabında; Karşıyaka Belediyesi’nin Kardelenler, Karşıyaka’nın Filizleri, Muzaffer İzgü ve Ahmet Piriştina anaokulları ile iki kültür merkezindeki oyun odaları ziyaret edildi. Toplam 300 çocuğa içerisinde diş fırçası, macun ve ağız suyu olan setler ulaştırıldı. Programın ikinci etabında ise 31 Mart Cumartesi günü KARGEM öğrencilerine yaklaşık 700 adet diş sağlığı seti hediye edileceği belirtildi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka Belediyesi olarak bir yandan çocuklarımızın eğitimlerine katkı koyan projeleri hayata geçirirken, bir yandan da sağlıklı büyümeleri için çalışmalar yapıyoruz. Destekçilerimizle birlikte dağıttığımız setler, çocuklarımızın diş temizliğini alışkanlık haline getirmesine katkı sağlayacaktır. Sağlıklı nesiller yetişmesi için küçük yaşta tedbirlerin alınması gerektiği inancıyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam