reklam

Bugun...
16-10-2018 23:29:00 büyüt küçült

Kanserle dans eden kadınlar Karşıyaka'da buluştu...

Kanserle dans eden kadınlar Karşıyaka'da buluştu... İzmir Kanserle Dans Derneği üyesi kadınlar, Ekim ayı kanserle mücadele etkinlikleri kapsamında Karşıyaka’da Buluştu.

Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Etkinlikleri kapsamında Karşıyaka Sanayici İş Adamları Derneğinin öncülüğünde CofeeBannakafenin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe 60’a yakın kanser hastası ve yakınları katıldı. Etkinlikte yapılan konuşmalarda; meme kanseri erken tanının en önemli olduğu, yüz güldürücü sonuçların alındığı hastalıkların en bilinenleri arasında yer aldığı belirtildi. Erken taramalarla erken tanı ve tedavilerle her yıl pek çok kadının hayatının kurtulduğu vurgulandı.
24 Eylül- 19 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka Hükümet Konağı Bahçesindeki Mobil KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama Ve Eğitim Merkezi) TIRI’ndaücretsiz olarak kanser tetkik ve taraması yapıldığına da dikkat çekildi. Kanserle Dans Derneği Başkan Yardımcısı Güzin Yıldırım, Kanserle Dans Derneği dostlarına, hasta ve yakınlarına,katılımcılara ve sponsorlara destekleri için teşekkür ederek, “ İlginiz, desteğiniz gücümüze güç, umutlarımıza renk kattı” dedi. Etkinliğe katılanlar birlikte kahvaltı yaptı. Yaşadıklarını bir birleri ile paylaştı. Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve ailesi, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, Dernek Başkan Yardımcısı Güzin Yıldırım, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil ve eşi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ertan Çetintaş, Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Doç. Dr. Muzaffer Sancı, Kafe Sahibi Mehmet TekinhanOnan’da bulundu.
Haber ve fotoğraflar: Yılmaz Durmaz


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam