Bugun...
10-08-2018 11:21:00 büyüt küçült

Kan stoğuna Kaymakam Yücel'den destek

Kan stoğuna Kaymakam Yücel'den destek Kızılay'ın biten kan stoklarına dikkat çekmek, bu konuda farkındalık yaratmak için Karşıyaka Kızılay’ın Karşıyakalılara, Karşıyaka’daki dernek başkanlarına, yöneticilere yaptığı çağrıya Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’den anlamlı destek geldi.

Karşıyakalılar, kan stoklarının tükenmemesi için yoğun katılım sağlarken, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, İlçe Emniyet Müdürü Kaan Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, İlçe Tarım Müdürü İsmail Emetli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu ’da kan vermek için sıraya girdi.

Çorumlu ve 19. Kez kan vermede bronz madalya sahibi olan Kaymakam Yücel, gümüşü almak için uğraşıyorum. Her vatandaşın kan vermesinin vatandaşlık görevinin yanı sıra insanlık görevi de olduğunu belirterek şunları söyledi. “Yaz aylarında kan bağışı maalesef önemli ölçüde azalıyor. Kan stoklarının eridiği haberi beni fazlası ile üzdü. Bu kampanyayı düzenleyenlere, kan bağışında bulunanlara teşekkür ederim. ‘Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can’ olduğunu unutmayalım.” dedi.

Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz de Karşıyakalı yöneticilerin ve Karşıyakalıların duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, Kan bağışında bulunmak isteyen Karşıyakalıların, Karşıyaka İş Bankası Yalı şubesinin önünde bulunan Kızılay Kan aracına uğramalarını beklediklerini söyledi.


reklam
HABER YORUMLARI


reklam
reklam
haber arşivi
reklam
reklam